Yahoo закриє Delicious

admin Новини бізнесу

DeliciousYahoo закриє кілька сервісів - пошуковик Altavista, новинний агрегатор Yahoo Buzz, соціальний агрегатор MyBlogLog і улюблений багатьма активними користувачами Інтернету сайт соціальних закладок Delicious.

Слідом за звільненням 600 осіб і відмовою від користувацького відео, Yahoo закриє цілий ряд сервісів, повідомляє Techcrunch.

У їх числі Altavista (куплена зовсім недавно), новинний агрегатор Yahoo Buzz і популярний сервіс соціальних закладок Delicious. Delicious був куплений Yahoo п'ять років тому. Поки Yahoo не підтверджує закриття сервісу офіційно, але з даного компанією коментаря можна з упевненістю зробити висновок про те, що це закриття заплановано. Також цю гіпотезу підтверджує твердження одного з колишніх членів команди Delicious, який повідомив, що останнє скорочення торкнулося всього штату, який працював з  Delicious.(Intel контролює 80 відсотків ринку мікропроцесорів)

Утримання Delicious обходилося компанії в $ 20 тис. на місяць, - оцінив витрати Yahoo засновник сервісу соціальних закладок "Бобрдобр" Михайло Циганов. При цьому компанія взагалі не монетизувала проект напряму - на ньому не було ні реклами, ні платних функцій. Крім продажів реклами сайт соціальних закладок може заробляти на "платних закладках", розповів пан Циганов. У "Бобрдобр" платні закладки відображаються вгорі сторінки та індексуються пошуковиками. "В Yahoo могли б окупити вартість утримання Delicious, якщо б захотіли цього", - упевнений Михайло. У будь-якому випадку, сервіс соціальних закладок - це не відеохостинг, витрати на його утримання не надто обтяжливі для великої компанії.

Не приносячи прямого прибутку, Delicious був досить важливою складовою частиною іміджу Yahoo, одним з небагатьох успішних проектів, що не втрачають користувачів  на своєму (нехай і порівняно невеликому) ринку. Найімовірніше, він був визнаний занадто маленьким і непрофільних, щоб його підтримувати. Незважаючи на те, що закриття Delicious викликало певний суспільний резонанс, компанія навряд чи змінить своє рішення: працівників звільнено, а найм і навчання нових збільшить витрати на підтримку проекту в декілька разів.

Уміння Yahoo купити і вбити сервіс загальновідомо. Geocities - це лише один з прикладів. Масове закриття сервісів у непрості для компанії часи - теж не сюрприз. Вибір "жертв" в цілому не дивний: що таке Altavista ніхто не пам'ятає, Buzz запізнився зі своїм відкриттям на 5 років мінімум, MyBlogLog дурні користувачі не подужали. Delicious зійде на ешафот у не найкращій компанії.