Crypteks USB

admin Новинки гаджетів

Crypteks USBУ фільмі «Код да Вінчі» була капсула, що захищає якесь надсекретне послання від потрапляння в руки поганих хлопців. Судячи по схожості цього вигаданого артефакту і сьогоднішньої новинки, ідея нової флешки Crypteks USB була запозичена у дизайнерів, задіяних в екранізації пригодницького роману Дена Брауна.

Втім, зовнішнє оформлення - це зовсім не те, чим новий компактний накопичувач даних привертає увагу в першу чергу. Найбільш визначна якість пристрою - це захист інформації, що зберігається на двох рівнях - апаратному та програмному.

У першому випадку мова йде про зовнішню оболонку з кодовим замком - саме ця риса і робить новинку схожою на антураж з фільму. За відомостями, наданими виробником, кількість можливих комбінацій досягає 14348907. Що ж до програмного захисту, то доступ до даних на Crypteks USB обмежується за допомогою 256-бітного AES-шифрування.

Флешка є проектом Kickstarter, і поки залишається недоступною для придбання. Втім, судячи по сумі, вже зібраної творцями Crypteks USB, шанси у даного продукту цілком пристойні. Якщо ситуація залишиться сприятливою й надалі, то орієнтовна вартість 8-гигабайтового моделі Crypteks USB складе 130 доларів, у той час як за 16 Гб доведеться заплатити 160.