FORM 1 - тривимірний друк з високою роздільною здатністю

admin Новинки гаджетів

FORM 1 - тривимірний друк з високою роздільною здатністюНезважаючи на те, що 3D-принтери, в своїй більшості, залишаються занадто дорогими для середньостатистичних покупців, сама технологія тривимірної друку надто цікава, щоб упускати її з виду. І правда, кому не хотілося б мати удома пристрій, здатний друкувати практично будь-які об'єкти різного ступеня складності? Нещодавно асортимент «відносно недорогих» 3D-принтерів поповнився новим девайсом, що дозволяє моделювати унікальні об'єкти з ще більшою точністю.

FORM 1 - це 3D-принтер з високою роздільною здатністю: товщина шару віддрукованого матеріалу в даній моделі складає всього 25 мікрон. Домогтися такої точності творцям новинки вдалося завдяки застосуванню в корені іншого підходу до друку. У той час як більшість принтерів створюють об'єкти, наносячи шар за шаром затвердіваючий матеріал, в новому FORM 1 застосовується технологія лазерної стереолітографії. Суть даного підходу полягає у використанні рідкого фотополімеру, який твердне під дією лазера або інших видів випромінювання. Спрямований лазерний промінь формує на поверхні полімеру шар створюваного об'єкту, після чого затверділий шар опускається, занурюючись в фотополімер, і лазер приступає до роботи над наступним шаром.

Технологія лазерної стереолітографії досить дорога (вартість пристроїв вимірюється шестизначними цифрами), але недавно кільком ученим з Массачусетського технологічного інституту вдалося здешевити її для застосування у відносно компактному девайсі вартістю 2500 доларів. На даний момент FORM 1 є проектом Kickstarter.