Модульні роботи Linkbot розвиваються разом зі своїм власником

admin Новинки гаджетів

Модульні роботи Linkbot розвиваються разом зі своїм власникомРоботи і пов'язані з ними сучасні технології виявилися цікавими не тільки в глобальному економічному, але і в культурному контексті. Ця тенденція породила чимало продуктів, які дозволяють людям без спеціальної освіти відчути себе в ролі інженерів-роботехника. Проект Linkbots, що з'явився нещодавно на Kickstarter, являє собою один з таких продуктів.

Нова платформа базується на використанні невеликих автономних модулів, які взаємодіють один з одним. Кожен окремий елемент системи являє собою мініатюрного робота з мінімальним набором функцій, але справжній потенціал Linkbots полягає в об'єднанні таких елементів в більш складні механізми. Роботи Linkbots укладені в полікарбонатний корпус, всередині якого захований контролер Atmel ATmega128RFA1 з радіопередавачем на 2,4 ГГц, а також мотор, акселерометр, іонно-літієвий акумулятор, світлодіоди і кнопки управління.

Три грані корпусу служать для підключення інших модулів, а також сторонніх пристроїв: сенсорів, маніпуляторів, засобів пересування і так далі. Готові компоненти, що використовуються творцями Linkbots, були надруковані за допомогою 3D-принтера; файли, необхідні для виробництва цих деталей доступні для скачування. Програмування здійснюється як за допомогою комп'ютера, так і без нього: наприклад, робота можна «навчити» рухатися тим чи іншим чином, за допомогою згинання його суглобів. До того ж, завдяки вбудованому акселерометру один модуль можна використовувати як пульт ДУ для управління іншим.