Незабаром дисплеї топових смартфонів будуть захищені сапфіровим склом

admin Новинки гаджетів

Незабаром дисплеї топових смартфонів будуть захищені сапфіровим скломШтучно вирощений сапфір - надзвичайно твердий і стійкий до подряпин матеріал, але при цьому дуже дорогий. Тим не менш, зниження вартості його виробництва може призвести до появи масових смартфонів з сапфіровим склом.

Сьогодні сапфірове скло використовується в ексклюзивних іміджевих телефонах. Навіть незважаючи на здешевлення, воно навряд чи буде коштувати стільки ж, скільки коштують екрани Gorilla Glass. Зараз собівартість екранів з сапфірового скла складає 30 доларів, у той час як дисплеї з Gorilla Glass стоять в 10 разів менше.

Проте вже через пару років сапфірові дисплеї подешевшають в 1,5 рази. До того часу можуть з'явитися масові смартфони вищої цінової категорії з такими екранами. З усіх природних матеріалів сапфір по твердості поступається лише алмазу. За деякими оцінками, сапфірові дисплеї в 3 рази міцніше і стійкіше до подряпин, ніж екрани із застосуванням Gorilla Glass.

За прогнозами аналітиків, перші популярні моделі смартфонів з сапфіровим склом можуть з'явитися вже в цьому році. Вони навряд чи стануть масовими, проте їх вартість (як і ексклюзивність) буде помітно менше, ніж у апаратів Vertu або Tag Heuer.

У той же час ведуться альтернативні розробки, які дозволять створювати ще більш дешевий матеріал з властивостями сапфірового скла. Американська компанія GT Advanced Technologies розробляє сучасну технологію покриття тонкого шару сапфірового скла дешевим прозорим матеріалом. Сапфіровий шар буде мати товщину людської волосини - це набагато менше, ніж використовувані міліметрове скло.

Крім цього, компанія намагається здешевити сам процес вирощування штучних сапфірів. У спеціальній печі плавиться оксид алюмінію. Потім речовина що вийшла остигає і виходить кристал. GT проектують свої печі так, щоб їх можна було легко і дешево поліпшити з метою вирощування кристалів бὁльшіх розмірів. Таким чином, виробники зможуть збільшити обсяги випуску, не купуючи нове обладнання.

Представники компанії більш оптимістично дивляться на вартість сапфірового скла в порівнянні з аналітиками. Вони припускають, що матеріал буде не більше ніж в 3-4 рази дорожче в порівнянні Gorilla Glass.