Презентація iPhone 4S

admin Новинки гаджетів

iPhone 4SКомпанія показала новий iPhone 4S - але чим він кращий старого для звичайного користувача і навіщо зруйнували річний цикл випуску версій, залишилося загадкою.

У нового iPhone 4S потужний двоядерний процесор. Але сама компанія Apple відучила користувачів думати категоріями на кшталт "тактова частота", так що рішуче незрозуміло, чому це повинно хвилювати когось, крім упертих геймерів (які все одно замість iPhone 4S куплять PlayStation Vita).

У нового "айфона" восьмимегапіксельна камера замість старої п'ятимегапіксельною, а відео він тепер знімає в дозволі FullHD замість HD. Але фотографії з п'янки, зняті на iPhones 4S і iPhone 4 при поганому освітленні, будуть виглядати приблизно однаково, так що це буде сильно хвилювати тільки упертих фотографів (які все одно замість iPhone 4S куплять зеркалку).

Разом з новим iPhone 4S випускають п'яту версію операційки iOS - з хмарним сервісом iCloud, інтеграцією "Твіттера". Але її можна буде встановити і на iPhone 4, так що переваги у нової моделі тут немає.

У новому iPhone 4S є вбудований "голосовий помічник" Siri, за допомогою якого можна голосом давати найрізноманітніші завдання, від "скажи мені зателефонувати дружині, коли піду з роботи" до "напиши Тому" я буду о пів на шосту". Тут все розставить по місць тільки час, але, враховуючи, що розпізнавання голосу і тест Тьюринга людству до сих пір толком не піддалися, то потрібно по аналогії з сайтом помилково набраних SMS "Будь прокляте, автодоповнення" чекати сайту "Будь прокляте, голосове розпізнавання": повноцінно замінити ручне управління в найближчому майбутньому навряд чи вийде.

Залишилося колишнім - дизайн, екран, передня камера (ось їй би HD-розширення дійсно не завадило - у веб-камер "маків" воно вже є). Навіщо потрібно було руйнувати річний цикл випуску моделей влітку, абсолютно незрозуміло: супер-переваги, заради доопрацювання якого варто було б відкладати вихід, немає, а американські користувачі iPhone 3G, чиї дворічні контракти з оператором влітку стали закінчуватися, отримали кілька місяців на покупку конкуруючих смартфонів.

Так що головним нововведенням нового "айфона", схоже, стало зниження ціни на старий: тепер iPhone 4 буде продаватися в США не за 200 доларів з дворічним контрактом, а за 100 доларів з ним же (правда, зменшилася до 8 гігабайт пам'ять). Треба думати, багато хто віддасть перевагу цьому варіанту. Втім, сумніватися, що iPhone 4S розійдеться величезним накладом, теж не доводиться.