Вчені створили геймпад зі зворотним зв'язком у вигляді розтягування шкіри

admin Новинки гаджетів

Вчені створили геймпад зі зворотним зв'язком у вигляді розтягування шкіриІнженери з Університету Юти працюють над прототипом ігрового контролера з новим видом зворотного зв'язку. Ефект розтягування шкіри може застосовуватися в різних іграх разом з вібрацією і звуком, щоб додати геймерам нових відчуттів.

Усередині стиків контролера розташовані рухомі елементи, які розтягують шкіру, забезпечуючи тим самим додатковий зворотній зв'язок. В залежності від гри їх рухи можуть бути дуже різноманітними. За словами професора Вільяма Прованчера, відчуття можна порівняти з тим, як ніби водиш пальцем по столу.

Для демонстрація роботи геймпада спеціально створена нова гра (симулятор рибалки). Рухомі елементи розтягують шкіру, симулюючи ефект впливу хвиль на вудилище, а також відчуття того, що риба заковтнула наживку. Розробники кажуть, що область застосування такого зворотного зв'язку може бути дуже широкою - симуляція вибухів, віддачі зброї, відчуття від того, як солдат повзе по-пластунськи і багато іншого.

На наступній стадії розробки інженери будуть поєднувати різні види зворотного зв'язку - вібрацію, звук і розтягування шкіри. Розробники сподіваються, що контролер буде готовий надійти в продаж до того часу, як почнеться вихід ігрових консолей наступного покоління.