Кабелі, що зв'язують Mini DisplayPort і HDMI, опинилися під забороною

admin Новини hardware

Кабелі, що зв'язують Mini DisplayPort і HDMI, опинилися під забороноюЗа даними джерела, організація, що просуває стандарт HDMI, розіслала виробникам кабелів, які мають одночасно роз'єми Mini DisplayPort і HDMI, вказівка ​​припинити продаж цих виробів. Вимога обгрунтовується тим, що такі продукти не передбачені специфікацією HDMI і тому не можуть отримати відповідну ліцензію.

Нагадаємо, основною сферою застосування інтерфейсу HDMI з самого початку вважалася побутова електроніка, а інтерфейс DisplayPort позиціонувався як альтернатива для застосування в комп'ютерних системах. Втім, обидва інтерфейсу вже отримали достатнього поширення в ПК. Наприклад, компанія Apple використовує в своїх комп'ютерах виключно відеовиходи Mini DisplayPort, а багато моніторів і 3D-карт мають роз'єми HDMI і DisplayPort. Важливою відмінністю DisplayPort є відсутність ліцензійних відрахувань.

Слід зазначити, що кабелі з роз'ємом DisplayPort на одному кінці і розеткою HDMI на іншому (перехідники) не потрапляють під заборону. Вся справа в тому, що для використання такого перехідника в нього необхідно включити ліцензований кабель з роз'ємами HDMI на кожному кінці.