Чотирьохядерна платформа OMAP 5 вийде в 2012

admin Новини hardware

Чотирьохядерна платформа OMAP 5Компанія Texas Instruments анонсувала випуск платформи OMAP 5. Вийде вона в 2012 році, але, судячи з усього, очікування себе виправдає.Нова платформа для мобільних пристроїв пропонує ні багато ні мало, а чотири ядра на одному чіпі.

Основу складуть два ядра ARM Cortex-A15 з частотою до 2 Ггц (найпотужніші з анонсованих на сьогодні) і два Cortex-M4 для менш ресурсномістких завдань.Але OMAP 5 обіцяє не тільки підвищення продуктивності, а й більш ефективне використання енергії. За оцінками виробника, новинка буде на 60% ефективніше попередньої моделі в плані споживання енергії.(Цікаво -Перехід на нову мобільну платформу Intel затримується)

Які ж можливості відкриє OMAP 5? Система на цьому чіпі зможе підтримувати одночасне підключення трьох екранів з дозволом 2560х2048, а також можливість одночасного запису відео з декількох камер. Це, зокрема, дозволить знімати відео в 3D і використовувати системи розпізнавання жестів у стилі Kinect.Враховуючи обіцянку Nvidia випустити в найближчому майбутньому Tegra 3, схоже, що вже через рік-півтора словосполучення «чотирьохядерний смартфон» буде цілком звичайною характеристикою. Пристрої на основі OMAP 5 можуть з'явитися у продажу в другій половині 2012.

P.S. Цікавий комп'ютер розміром з телефон