Системна плата Asus Z97-WS

admin Новини hardware

Системна плата Asus Z97-WSКомпанія Asus представила системну плату Z97-WS для робочих станцій. Примітно, що опис новинки виробник починає з твердження про те, що виріб на чіпсеті Intel Z97 оптимізовано для побудови потужної графічної підсистеми, здатної задовольнити вимоги професіоналів в області конструювання і ентузіастів комп'ютерних ігор.

Говорячи більш конкретно, плата підтримує конфігурації Nvidia 4 - Way SLI і AMD 4 - Way CrossFireX. Така можливість забезпечена розташованими на платі типорозміру ATX чотирма слотами PCI Express 3.0 x16, які всі одночасно можуть працювати в режимі x8. Якщо зайнято три слоти, лінії розподіляються за схемою x16/x8/x8, а два слоти можуть працювати в максимальній конфігурації. Крім того, є один слот PCI Express 2.0 x4 і два слоти PCI Express 2.0 x1.

Плата підтримує процесори Intel у виконанні LGA 1150. Поруч з процесорним гніздом є чотири слота для модулів DIMM. У них можна встановити до 32 ГБ пам'яті DDR3, що працює на ефективній частоті до 3300 МГц.

Оснащення плати включає відеовиходи HDMI, DisplayPort і Mini-DisplayPort, порт SATA Express, назад сумісний з SATA 6 Гбіт/с (два порти), слот для SSD типорозміру M.2, що підтримує накопичувачі з інтерфейсом SATA і PCIe. Для підключення накопичувачів є також порт ESATA і чотири порти SATA 6 Гбіт/с з підтримкою масивів RAID 0, 1, 5, 10. Плата підтримує технології Intel Smart Response, Intel Rapid Start і Intel Smart Connect. В оснащенні також можна відзначити наявність 10 портів USB 3.0, порти IEEE 1394a, восьмиканального звукового кодека Realtek ALC1150 і оптичного виходу S/PDIF. Завершує картину пара портів Gigabit Ethernet.

Виробник відзначає використання високоякісних компонентів в підсистемі живлення, включаючи конденсатори японського виробництва з твердим електролітом і роз'єми Asus Procool.