Суперкомп'ютер на процесорах nVidia Tesla встановив рекорд енергоефективності

Суперкомп'ютер на процесорах nVidia Tesla встановив рекорд енергоефективності

admin Новини hardware

Суперкомп'ютер на процесорах nVidia Tesla встановив рекорд енергоефективностіnVidia повідомила про те, що в середу в провідному суперкомп'ютерному центрі Італії Cineca почав роботу самий енергетичноефективний обчислювальний комплекс в світі - система Eurora, створена компанією Eurotech.

Комплекс Eurora показав рекордну стабільну продуктивність в 3150 мегафлопс на ват, що на 26% вище, ніж у лідера за останньою версією рейтингу самих енергоефективних суперкомп'ютерів Green500. Цей список очолює система Appro GreenBlade GB824M з результатом близько 2 500 мегафлопс на ват.

Відзначається, що високої енергоефективності Eurora вдалося добитися за рахунок застосування 128 високопродуктивних і економічних прискорювачів nVidia Tesla K20.

Eurora використовує інноваційну систему рідинного охолодження Aurora Hot Water Cooling, в якій електронні та електричні компоненти прохолоджуються водою. Такий підхід, як стверджується, дозволяють скоротити енергоспоживання центрів обробки даних (ЦОДів) до 50%, а сукупну вартість володіння - на 30-50%. Крім того, використання технології Aurora Hot Water Cooling скорочує або зовсім усуває необхідність в дорогому кондиціонуванні повітря в ЦОД. Тепло, що генерується системою, можна направляти на обігрів будівель, живлення холодильних установок для кондиціювання повітря або одночасно на виробництво енергії, тепла і охолодження.

Доступ до суперкомп'ютера Eurora відкритий для всіх членів Партнерства з передових розрахунків в Європі (PRACE) і для великих італійських НДІ.