Ціни на HDD в поточному році до рівня минулого року не опустяться

admin Новини hardware

Ціни на HDD в поточному році до рівня минулого року не опустятьсяФахівці аналітичної компанії IHS iSuppli підготували звіт про ситуацію з виробництвом жорстких дисків. За їхньою оцінкою, галузь продовжує відчувати наслідки минулорічної повені в Таїланді. Відновлення обсягу випуску до рівня, який би відповідав росту в порівнянні з минулим роком, очікується не раніше третього кварталу.

Перебої з випуском компонентів жорстких дисків і самих накопичувачів привели до того, що в четвертому кварталі минулого року поставки впали на 26% в порівнянні з тим же періодом 2010 року. У поточному кварталі вони будуть на 13% менше, ніж рік тому, а в другому кварталі - на 5%. Лише в третьому кварталі очікується зростання обсягу поставок у порівнянні з минулим роком. За підрахунками експертів, він становитиме 2% в порівнянні з показником третього кварталу 2011 року. А от у четвертому кварталі зростання досягне 49%. Що, втім, зовсім не дивно, якщо перечитати перше речення абзацу.

Від кварталу до кварталу зростання обсягів буде виглядати так: у першому кварталі зростання складе 13%, у другому - 29%, в третьому - 11%, в четвертому - 4%.

При цьому ціни в поточному році до рівня минулого року так і не опустяться.

У минулому кварталі ціни зросли на 28%. У поточному очікується зниження на 3%, у другому - на 9%. Зниженню цін перешкоджають високі витрати на перенесення і відновлення виробництв, які постраждали від повені.

Цікаво, що, на думку аналітиків, основним учасникам галузі зараз стає легше утримувати ціни на високому рівні, оскільки після об'єднання Seagate і Samsung, WDC і Hitachi GST кількість конкурентів зменшується.