TSMC вже освоює випуск процесорів Apple A6

admin Новини hardware

TSMC вже освоює випуск процесорів Apple A6Reuters повідомляє про те, що тайванська компанія TSMC вже почала пробний випуск процесорів Apple A6.

У мережі протягом вже досить тривалого часу з'являється інформація про те, що Apple працює над тим, щоб перенести виробництво своїх процесорів від Samsung до якого-небудь іншого виробника, що не є її прямим конкурентом. Джерело Reuters повідомив, що те чи TSMC отримає повноцінне замовлення на виробництво процесорів від Apple, буде залежати від того, чи зможе компанія забезпечити достатній вихід готових A6.

Якщо TSMC впорається із завданням, то це призведе до значних втрат Samsung. Apple є найбільшим замовником напівпровідникового підрозділу Samsung - взимку повідомлялося про те, що компанії уклали договір на поставку компонентів на суму 7,8 млрд дол. З тих пір відносини між компаніями ускладнилися, причиною чому стало невдоволення Apple копіюванням зовнішнього вигляду і елементів користувальницького інтерфейсу iPhone і iPad в смартфонах і планшетах Samsung Galaxy, що призвело до судового протистояння між партнерами в багатьох країнах.

Втім, у найближчому майбутньому навряд чи мова може йти про повне припинення співпраці між двома електронними гігантами. Крім виробництва процесорів A4 і A5, Samsung також поставляє Apple рідкокристалічні матриці, флеш-пам'ять і деякі інші компоненти. Цілком можливо, додатковим мотивом для перенесення виробництва процесорів стало небажання Apple надавати документацію на власні ARM-процесори своєму головному конкуренту на ринку мобільних пристроїв.

Процесори A4 і A5, що використовуються в iPhone, iPad, iPod touch і Apple TV, є розробкою власного напівпровідникового підрозділу Apple. Вони поєднують в собі центральний процесор архітектури ARM, графічний процесор PowerVR і оперативну пам'ять. Очікується, що процесор A6 стане основою iOS-пристроїв модельного ряду 2012 року.