Український ринок IТ-техніки в першому кварталі 2012

admin Новини hardware

Український ринок IТ-техніки в першому кварталі 2012Український ринок IТ-техніки в першому кварталі 2012 року виріс на 20% в грошовому вираженні в порівнянні з першим кварталом минулого року і склав 3 млрд. грн.

Про це свідчить дослідження компанії GfK Ukraine, текст якого має в своєму розпорядженні видання.

Згідно з дослідженням, вагомою групою даного сектора залишаються мобільні компьютери, ноутбуки та нетбуки - більше половини всього ринку ІТ, і обсяг її продажів виріс на 20%. Також значного зростання досяг сегмент ноутбуків з діагоналлю від 17 дюймів, тоді як продажі нетбуків знизилися.

За результатами поточного кварталу, демонструють зростання ультрабуки, проте, на даний момент їх частка залишається незначною. Невелике зростання можна побачити на ринку стаціонарних комп'ютерів (3%), а от монітори вперше після кризових 2008-2009 років в поточному кварталі показали падіння в порівнянні з відповідним періодом 2011 року (8%).

"Динамічно розвивається і ринок веббуків. Його обсяг у першому кварталі 2012 року склав 145,7 млн. грн. Разом з тим, попитом користуються і електронні книги. Їхні продажі зросли на 80% порівняно з аналогічним кварталом минулого року, а ринок склав 70 млн. грн. Середня ціна обох пристроїв неухильно зменшується ", - відзначили в GfK Ukraine.

У компанії підрахували, що на 22% зріс загальний ринок вінчестерів. Його обсяг склав 144,2 млн. грн. Ринок зростає виключно за рахунок внутрішніх жорстких дисків.