Виробники NAND готуються до переходу в майбутньому році на 16-нанометрову технологію

admin Новини hardware

Виробники NAND готуються до переходу в майбутньому році на 16-нанометрову технологіюУ майбутньому році виробників NAND чекає перехід на 16-нанометрові технології, стверджує джерело. Однак освоєння нової щаблі технологічних норм в серійному виробництві може затягнутися через проблеми з доведенням відсотка виходу придатної продукції до необхідного рівня. У галузі сформувалася думка, що черговий крок пов'язаний з великими складнощами в порівнянні з переходом до норм 19-20 нм.

Певною мірою це може мати позитивний ефект, оскільки брак 16-нанометрових чіпів допоможе відновити співвідношення між попитом і пропозицією. В результаті ціни стабілізуються, що дозволить виробникам приділити більше уваги розробці нових продуктів.

У першому півріччі ослаблення попиту на ринку готових виробів на базі флеш-пам'яті типу NAND призвело до затяжного зниження цін при одночасному заповненні ринку чіпами невисокої якості. Обмеження обсягу поставок основними виробниками - зокрема, Toshiba скоротила виробництво на 30% - призвело до припинення зниження цін у другій половині року, стверджують галузеві джерела.

Крім переходу до 16-нанометрові технології і стабілізації цін, в майбутньому році на ринку проявиться ще одна тенденція: загальний обсяг поставок, виражений в одиницях об'єму пам'яті, буде рости повільніше, ніж це було раніше. Спостерігачі говорять про 40%, тоді як у попередні роки цей показник був вищий.