За останні три роки обсяг поставок підроблених електронних компонентів в США виріс у чотири рази

admin Новини hardware

За останні три роки обсяг поставок підроблених електронних компонентів в США виріс у чотири разиЧисло зафіксованих в США випадків поставок контрафактних електронних компонентів в цьому році вже перевищила число таких випадків у 2001 році, повідомляє джерело. За останні три роки обсяг поставок підроблених електронних компонентів виріс у чотири рази. Протягом останніх десяти років щорічно в середньому більше 1,4 млн. екземплярів компонентів потрапляє під підозру в контрафактному походження або є предметами сумнівних угод. Про серйозність проблеми говорить той факт, що американське оборонне відомство змушене посилити правила закупівлі компонентів.

Враховуючи, що вражені глобальні ланцюжки поставок, кожний виявлений випадок може відповідати широкому розповсюдженню підроблених компонентів. У свою чергу, це може відбитися, зокрема, на надійності і довговічності електроніки.

Звідки беруться підробки? Це можуть бути більш дешеві аналоги або забраковані компоненти, які не пройшли технічний контроль. На виявлення підробок і заміну їх на оригінальні компоненти витрачаються значні суми.

Відзначимо, що не тільки американські військові стикаються з підробками. Можна згадати повідомлення про підроблені сонячні батареї і мікросхеми флеш-пам'яті, що зовні імітують продукцію відомих компаній, але істотно поступаються їм за технічними даними.