Blizzard не готова до випуску нової ММО-гри

admin Ігрові новини

Blizzard не готова до випуску нової ММО-гриРинок ММО-ігор завидно живий. Принаймні нові проекти виходять регулярно. Але коли мова заходить про ММО, багато хто в першу чергу згадує гру World of Warcraft, навіть якщо ніколи в неї не грав.

Зараз марку World of Warcraft курять трохи менше восьми мільйонів чоловік; всі вони оплачують щомісячну передплату, приносячи Blizzard Entertainment мільярди доларів. Звичайно, до нескінченності так тривати не може, бо гра морально і технічно застаріла, та й конкуренти повільно, але вірно підточують клієнтську базу Blizzard. Треба щось новеньке. Blizzard це розуміє і навіть нібито трудиться над якимось проектом з кодовим ім'ям Titan.

Так от, щойно з'ясувалося, що девелопери поки не готові до нової окупації ММО-ринку. Деякий час загадковій грі присвячували свої трудові будні приблизно сто осіб. Але чи то якість їх творіння виявилося незадовільною, чи то ринок подібних ігор переповнений, і занадто висока конкуренція не дозволить домогтися успіху, але компанія ... починає все з нуля. Несподівано!

Девелоперський прайд скоротили до 70 осіб, які, як повідомляються, розпочнуть розробку з передпроектної стадії. Тобто будуть наново сидіти над концепцією, візуальної стилістикою, переписувати сюжет, кодувати серверну і клієнтську частини ...

Втім, Blizzard ніколи не відрізнялася розторопністю. Часом після кількох років наполегливої ​​розробки проекти згорталися, оскільки «не задовольняли стандартам якості, прийнятим в компанії». Мережа роками живилася чутками про новинку, але повноцінного анонсу так і не відбувалося. Після того як в Інтернет потрапив релізний план компанії, всі впевнилися, що Titan з'явиться в 2014 році. Чи була та інформація достовірною, що не дуже важливо. У будь-якому разі чекати виходу доведеться багато довше - реліз перенесли на 2016-й.

Blizzard-говорун Шон Демрон (Shon Damron) заявив: «Ми підійшли до того моменту, коли необхідно прийняти кілька важливих дизайнерських і технологічних рішень. У підсумку нам довелося реструктуризувати команду і відкласти випуск».

Чим це може загрожувати компанії? У першу чергу Blizzard зіткнеться з високою конкуренцією. На виставці Е3 (тобто в червні) Bethesda Softworks має намір показати The Elder Scrolls Online. Звичайно, про якість гри говорити рано, але, думається, це буде дуже жорсткий конкурент міфічному поки «Титану».

Не варто забувати і про те, що ринок ММО-розваг все більше поглядає на умовно-безкоштовні проекти. Ігри з необов'язковими мікроплатежами успішно конкурують, а часто і перемагають проекти зі звичною щомісячної підпискою. Яким шляхом піде Blizzard? Невже компанія зважиться на випуск умовно-безкоштовної гри? Не віриться.

Третя проблема, з якою неминуче зіткнеться Blizzard, - утримання поточної клієнтської бази. Оскільки новинка з'явиться лише через кілька років, маркетинговому відділу доведеться придумувати способи, як утримати старих гравців і залучити нових. Без свіжих аддонов це завдання навряд чи здійсненне. Навіщо платити, якщо конкуренти пропонують майже те ж саме безкоштовно? Відповідь на це питання дуже важливе для розробників ...