Маркус Перссон не збирається сертифікувати Minecraft для Windows 8

admin Ігрові новини

Маркус Перссон не збирається сертифікувати Minecraft для Windows 8Автор популярної віртуальної «пісочниці» Minecraft вважає, що операційна система Windows 8 може «зруйнувати на ПК всю ігрову екосистему».

У Twitter-блозі Маркус Перссон (Markus Persson) повідав публіці про пропозицію корпорації Microsoft допомогти з сертифікацією його гри для онлайнового магазина, вбудованого в Windows 8. «А у відповідь я запропонував їм припинити спроби знищення ПК як відкритої платформи, - заявив пан Перссон. - Нехай краще гри зовсім не буде на цій ОС, ніж потурати ідеям Microsoft ».

Втім, зауважимо, що Маркусу і його студії Mojang ніщо не перешкодило випустити гру на настільки ж закритих Apple-пристроях або на консолі Xbox 360. На будь-якій з цих платформ додаток з'являється тільки після сертифікації. «Microsoft володіє Xbox, а Apple - системою iOS, - розповідає розробник. - Принадність ПК в тому, що він не належить нікому. Microsoft може робити зі своєю операційною системою все що завгодно, але це не означає, що я буду підтримувати всі її рішення ».

Ну а зацікавленість MS цілком зрозуміла: Minecraft(ви можетье почитати як встановити сервер Minecraft) вже була куплена понад 7,5 млн разів і обсяг продажів продовжує зростати. При цьому 30% виручки, одержаної в цифровому MS-магазині, буде відходити власникам платформи. Але не варто забувати і те, що блокувати сторонні системи цифрової дистрибуції ніхто не збирається, а торгувати своїми іграми можна хоча б в Steam ...