MyFarm - інтернет-фермери

admin Ігрові новини

MyFarmУ рамках експериментального британського проекту MyFarm ферму вперше в історії довірили інтернет-спільноті. За 30 фунтів стерлінгів можна стати одним з 10 000 людей, що спільно приймають рішення з усіх важливих питань.

Річард Морріс, керуючий фермою, заявив: "Я посаджу те, що інтернет-фермери захочуть вирощувати. Управляти фермою - це завжди компроміс, ніколи немає однозначно вірної чи неправильної відповіді. Я приймаю одне рішення, а мій сусід, заглянувши через паркан, похитає головою. У інтернет-фермерів не буде можливості вибрати для вирощування марихуану або банани, але, безсумнівно, будуть дивні рішення, які я сам ніколи б не прийняв ".

До речі, британці експериментують з онлайн-демократією і в більш високих областях - наприклад, творці соцмережі Jolitics.com дійсно вірять у можливість взаємодії громадян з органами влади за допомогою демократичного онлайн-інтерфейсу.

Спільнота віртуальних фермерів буде вести дискусії з питань, а потім виносити їх на голосування. Кожен місяць проводитиметься одне велике голосування і, можливо, декілька трохи менш значимих. Одним із джерел натхнення для проекту стала гра Farmville, друга за популярністю в Facebook, місячна аудиторія якої налічує 47 мільйонів осіб.

В інтернеті існує багато краудсорсінгових проектів, в яких звичайні інтернет-користувачі беруть участь, не отримуючи за це грошей. Але MyFarm - один з небагатьох випадків, де з користувачів ще і збирають гроші за можливість цей внесок внести. Це змушує експертів сумніватися в його перспективи: навряд чи Farmville досяг би своїх висот, вимагаючи значну суму за доступ до гри.