Чистка реєстру не прискорює роботу Windows

admin Інформаційні технології

Чистка реєстру не прискорює роботу Windows.

Задавшись питанням про те, як збільшити продуктивність Windows, більшість користувачів відразу ж читають перелік порад, серед яких практично завжди є пункт про періодичне обов'язкове чищення реєстру. В реальності ж даний метод не допомагає, а при найкращих розкладах приріст продуктивності буде настільки мізерним, що це буде практично непомітно.

Крім цього, у результаті чищення реєстру можливі збої в працездатності самої системи. Давайте розглянемо більш дієві рішення, що дозволяють збільшити продуктивність операційної системи вашого ПК.
Дефрагментація файлів і реєстру
По мірі того, як жорсткий диск комп'ютера заповнюється різними даними, всі файли фрагментуються. Це призводить до того, що частини одного файлу виявляються в абсолютно різних областях накопичувача, а це, в свою чергу, призводить до уповільнення роботи з даними. Рекомендується періодично використовувати процедуру дефрагментації, яка дасть більший приріст продуктивності, ніж чищення реєстру. Для цієї процедури можна використовувати як стандартну утиліту Windows, так і спеціальні програми.
Надає фрагментація якийсь вплив на реєстр? Так, вплив, безумовно, є, однак він мізерний. Навіть у тому випадку, коли файли реєстру були значною мірою фрагментовані, коли система запущена, вони відразу ж переміщаються в пам'ять, звідки й використовуються для подальшої роботи.
Оперативна пам'ять і реєстр
Серед багатьох користувачів існує така жартівлива думка, що оперативної пам'яті багато не буває. Коли її не досить, то ОС скидає все зайве на жорсткий диск. Це призводить до того, що файли, які використовуються найбільш активно, постійно курсують між оперативною пам'яттю і накопичувачем, а це спричиняє значне уповільнення роботи процесів. Користувачі, схильні до чищення реєстру, наполягають, що сама чистка робить розмір файлів меншим, що і дозволяє здійснювати завантаження/вивантаження швидше.
Однак, як показує практика, зменшення реєстру навіть на пару сотень рядків не призводить до значного зменшення розмірів самих реєстрових файлів. Знову ж таки, можливий приріст швидкості буде непомітним. Кращим варіантом є очищення пам'яті від непотрібних програм і процесів, які тільки заповнюють її.
Записи в реєстрі
І справді, якщо в реєстрі міститься дуже багато помилкових записів, то це впливає на швидкість роботи самої системи. Однак такий варіант досить рідкісний і зустрічається у випадках, коли на комп'ютері проводять постійне тестування різноманітного програмного забезпечення. Нові версії Windows здатні самостійно відновлювати реєстр і підтримують його у відносній чистоті. Якщо ж користувач сам вирішив усунути непотрібні записи, то варто пам'ятати, що необхідно бути досить обережним. Не захоплюйтеся даною процедурою, адже результат може бути негативним.
Програми, що проводять очищення реєстру
Якщо ви повністю впевнені в тому, що необхідно провести очищення реєстру, подбайте про те, щоб цей процес був здійснений з допомогою нормального і перевіреного засобу. Велика частина таких програм платна, і деякі стверджують, що саме ці розробники і придумали міф про важливість постійного очищення реєстру. Однак серед безкоштовних програм для догляду за реєстром є й ті, які нічим не поступаються платним аналогам, наприклад, хочеться відзначити CCleaner. Але не варто перетворювати чищення реєстру в регулярну процедуру. Також не забувайте перед початком очистки зробити резервну копію поточного реєстру, тоді в разі невдалого виконання процедури ви завжди зможете все повернути як було.