Оптимізація ОС Windows 7

admin Інформаційні технології

Оптимізація ОС Windows 7.

Сьогодні хотів поговорити про оптимізацію Windows 7, а точніше, провести експеримент. Предметом експерименту буде мій нетбук, у якого не зовсім оптимальні характеристики, а саме: CPU: DualCore Intel Atom, 1666 Мгц RAM DDR3 (667 МГц), 2 Gb VIDEO Intel GMA 3150, HDD TOSHIBA MK3265GSXF 320 Gb. Встановлена ОС Windows 7 Professional. Вимірювання будемо здійснювати за допомогою вбудованої системи оцінки продуктивності, що б все по-чесному.
Отже, проводимо заміри до початку оптимізації. Переходимо в меню: Пуск - Панель управління - Система і безпека – Система. Також можна натиснути поєднання клавіш Win (клавіша з логотипом Windows)+Pause (Break). У розділі Система бачимо пункт Оцінка. Вибираємо його і проводимо оцінку повторно. У мене після закінчення перевірки продуктивності система видала оцінку 2,1.

Оптимізація ОС Windows 7.

 

Що ж, давайте з вами розглянемо варіанти Оптимізації Операційної системи Windows 7. Для початку займемося Оптимізацією завантаження Windows 7, а саме очищенням Автозавантаження, для цього виконаємо наступні дії: Натискаємо клавіші Win (Клавіша з логотипом Windows )+R. У діалоговому полі вводимо команду msconfig.

Оптимізація ОС Windows 7.

Переходимо на вкладку Автозавантаження і прибираємо непотрібні програми.

Оптимізація ОС Windows 7.

Дана процедура прискорить завантаження ОС Windows і звільнить пам'ять, оскільки непотрібні нам програми не будуть завантажуватися в пам'ять.
Рухаємося далі. Продовжуємо працювати з програмою msconfig. Переходимо у вкладку «Завантаження». 

Оптимізація ОС Windows 7.

Далі переходимо в додаткові параметри.

Оптимізація ОС Windows 7.

У вікні. що з'явилося, ставимо галочки число процесорів і максимум пам'яті. Відповідно вибираємо максимальні значення в даних пунктах. Виконані дії у даному пункті впливають на оптимізацію Завантаження ОС Windows 7. Оптимізуємо Windows 7, відключаючи непотрібні служби. Увага! Перед тим як відключити ту чи іншу службу, краще записати, що відключили, щоб уникнути конфліктних ситуацій. Продовжуємо працювати з оснащенням msconfig, тепер переходимо у вкладку Служби.

Оптимізація ОС Windows 7.

Справа в тому, що ОС Windows постійно завантажує безліч служб для роботи системи. Але багато з цих служб просто висять без потреби. Ось ці служби і слід відключати. Перш ніж відключати, треба проаналізувати, чому вона не використовується. Ось невеликий список служб, який відключив я і які не призведуть до погіршення роботи Windows 7:
 1. Windows Search - пошук, індексація всіх файлів, постійно висить і додає нові файли в базу («їсть» пам'ять). Штука зручна, якщо у вас дуже багато файлів, і ви не знаєте, що де лежить. Якщо не користуєтеся пошуком (всім рекомендую впорядковувати свої дані на ПК), то відключаємо.
 2. Інформація про сумісність додатків – збирає інформацію про сумісність програм з Windows 7 і попереджає користувача. Актуально для застарілих програм, якщо такими користуєтеся.
 3. Постачальник домашніх груп – вам ні до чого, якщо не користуєтеся локальною групою (якщо немає локальної мережі).
 4. Публікація ресурсів виявлення функції – якщо немає локальної мережі, відключаємо.
 5. Служба загальних мережевих ресурсів програвача Windows Media – непотрібна, оскільки при запуску програвача гальмує роботу, скануючи мережу.
 6. Служба політики діагностики – діагностика проблем, часто даремна, відключаємо.
 7. Теми – нам потрібна не краса, а продуктивність, включаємо класичну тему оформлення, вимикаємо.
 8. Установник модулів Windows – відключаємо.
 9. Брандмауер Windows – захист від небажаних контактів з мережі, якщо немає антивірусу, то можна і залишити.
 10. Захист Windows – пошук і захист від небажаних і шкідливих програм, рідко допомагає.
 11. Центр забезпечення безпеки – відключаємо центр разом з непотрібними (після відключення брандмауера і захисту Windows) попередженнями.
 12. Центр оновлення Windows - з відключеними оновленнями він теж ні до чого.
Видаляємо непотрібні компоненти для оптимізації Windows 7. Нам необхідно зайти в оснастку Програми та компоненти - яка знаходиться в Панелі управління, і вибрати Включення або відключення компонентів Windows .

Оптимізація ОС Windows 7.

Багатьом користувачам домашніх ПК не будуть потрібні наступні компоненти, що встановлюються за замовчуванням:
 • Telnet-сервер
 • Додаткові компоненти для планшетних ПК
 • клієнт Telnet
 • FTP клієнт
 • підсистема Unix-додатків
 • компонент SNMP
 • Слухач RIP
 • служба реплікації DFS
 • служба IIS
 • служби NFS.
Так само можуть не знадобитися компоненти такі як:
 • служби друку (якщо у вас немає принтера)
 • служби сканування і сервіс Windows (якщо у вас немає сканера і факсу).
Знімаємо прапорець поруч з назвами непотрібних служб і натискаємо кнопку ОК . Трохи почекаємо, поки Windows 7 видалить їх, потім перезавантажте комп'ютер.
 
Відключаємо повідомлення про нещодавно встановлені програми. На продуктивність Windows 7 впливає функція Виділяти нещодавно встановлені програми (з включеною функцією виявляються помітні гальма при відкритті меню на слабких комп'ютерах), тому цю надбудову краще прибрати. Правою кнопкою миші по панелі завдань – Властивості – Переходимо у вкладку Меню Пуск. В даному меню можна так само відключити конфіденційність (зняти обидві галочки), як показано на малюнку.

Оптимізація ОС Windows 7.

Йдемо далі. Клацаємо на кнопку Налаштувати, і в даному оснащенні відключаємо Виділяти недавно встановлені програми.

Оптимізація ОС Windows 7.

Тиснемо 2 рази OK.
Оптимізуємо жорсткий диск Windows 7. Для оптимізації жорсткого диска необхідно зайти в Диспетчер пристроїв (Пуск – Панель управління) – Дискові пристрої – (вибираємо жорсткий диск) – Властивості – Політика і ставимо там галочку напроти пункту Відключити очищення буфера кешу записів Windows для цього пристрою, як показано на малюнку.

Оптимізація ОС Windows 7.

Продовжуємо оптимізацію. У Диспетчері пристроїв розкриваємо IDE ATA/ATAPI контролери (IDE ATA/ATAPI Controllers), далі заходимо в властивості каналів ATA (ATA Channel 0, ATA Channel 1 і так далі) у вкладку Додаткові параметри (Advanced Settings) і перевіряємо наявність галочки на Задіяти/Включити DMA (Enable DMA).

Оптимізація ОС Windows 7.

Якщо галочка не стоїть, встановлюємо її.
Зменшення часу вимикання Windows 7. Можна зменшити час завершення роботи Windows 7. Ми зменшимо час, який відводиться процесу на завершення роботи програми, після чого, програма буде завершена примусово. Вводимо regedit у поле пошуку меню Пуск і натискаємо Enter. Тепер переходимо в гілку HKEY_LOCAL_MACHINE – System – CurrentControlSet – Control і змінюємо значення параметра WaitToKillServiceTimeout із значення 12000 (12 секунд) на 2000 (2 секунди).
Встановлюємо актуальні драйвери пристроїв для Windows 7. Дуже важливо своєчасно оновлювати драйвери пристроїв. Перевіряйте наявність оновлених драйверів для ваших пристроїв на офіційних сайтах виробника. Після оптимізації ОС Windows 7 видав індекс продуктивності 2,9.

Оптимізація ОС Windows 7.

Коментуйте! Рекомендуйте друзям! Так само чекаю на ваші пропозиції щодо оптимізації ОС Windows 7.

.