Що таке принт-сервер

admin Інформаційні технології

Що таке принт-сервер?.

Для того щоб точно зрозуміти, що таке принт-сервер. і в яких випадках його необхідно використовувати, необхідно знати його пряме призначення. Отже, принт-сервер - це мережевий пристрій, що емулює USB-інтерфейс, дозволяючи тим самим користуватися підключеною до нього оргтехнікою всім користувачам єдиної локальної мережі.
 
Якщо пояснювати простою мовою, то можна сказати, що принт-сервер – це пристрій, що дозволяє співробітникам одного відділу або офісу користуватися одним потужним друкуючим пристроєм в цьому самому офісі або відділі, не встаючи з місця. Звичайно, можна і обійтися, так сказати, "дідівським" способом підключення оргтехніки через робочу станцію або комп'ютер співробітника, але тоді з'являється інша проблема: якщо комп'ютер, до якого підключений принтер або МФУ, вимкнений, то жодна людина не зможе відправити документ на друк доти, доки не включать комп'ютер, на якому локально встановлено даний принтер або МФУ. З підключенням такого типу весь офіс буде сидіти без принтера, МФУ або сканера.
 
Ось тут нам на допомогу приходить пристрій, яке називається принт-сервер. Він не залежить від жодного комп'ютера в мережі, тому що він сам, по суті, є маленьким комп'ютером, що дає можливість не перевантажувати робоче середовище користувача. Крім того, принт-сервер забезпечує безперебійний зв'язок з принтером, МФУ, сканером чи іншою оргтехнікою всіх комп'ютерів, що знаходяться в локальній мережі. Але цей маленький «ангел» буває не ідеальним, першою і найголовнішою проблемою є не надто висока сумісність з оргтехнікою стороннього виробника – дуже часто це стосується пристроїв з маловідомими виробниками. Тобто, якщо у вас принтер HP LaserJet, то принт-сервер бажано брати цієї ж марки, тоді ви майже стовідсотково вбережете себе від можливих технічних проблем. Якщо у вас принтер Kyocera, то принт-сервер повинен бути цього ж виробника.
 

Ціна за такий маленький "прилад" варіюється від 500 до 5000 гривень. Звичайно, на перший погляд, ціна невисока, тому варто розуміти, що чим більше техніки можна підключити до пристрою, тим він дорожче вам обійдеться. Як приклад, наведу дуже вдалу модель, виходячи з особистого практичного досвіду - TL-PS310U, його приблизна вартість 500 грн. У своїй практиці ми застосовуємо саме цю модель

Що таке принт-сервер?.

Основні його переваги:
 
  • Велика сумісність з більшістю МФУ та інших USB-пристроїв;
  • Спільне використання до 4 USB-пристроїв через вашу мережу шляхом їх підключення до USB-концентратора;
  • Порт USB 2.0 дозволяє швидко обробляти завдання друку;
  • Легка установка і налаштування декількома кліками мишки за допомогою Майстра установки
  • Компактність корпусу – пристрій можна розташувати практично в будь-якому місці
Так яку ж марку вибрати при покупці МФУ, принтера, сканера і т. д.? Питання на сьогоднішній день вже нескладне. Можна сміливо купувати принтери від фірми-виробника HP, оскільки ця компанія добре зарекомендувала себе як виробник оргтехніки. Додаткові модулі (принт-сервери тощо) для свого ж обладнання там роблять не гірше, правда, є і деякі недоліки – складність налаштувань і немаленька ціна за облаштування робочого місця, в залежності від кількості оргтехніки, що підключається, і робочих станцій (ПК). Якщо ми все-таки говоримо про пристрій, який буде працювати в мережі, то при покупці МФУ, принтера, сканера і т. д. слід придбати його з вбудованим "принт-сервером", тобто щоб була вбудована мережева карта. Це позбавить від необхідності покупки зовнішнього принт-сервера і витрат для додаткового налаштування.
 
Можна порадити також друкуючі і скануючі пристрої від фірм-виробників Samsung, Xerox і Canon, які не поступаються за якістю збірки і функціональності.
 

.