Як використовувати сканер через локальну мережу

admin Інформаційні технології

Як використовувати сканер через локальну мережу?.

Один сканер на цілий офіс – знайома картина. Напевно, той, хто сидить за комп'ютером зі сканером, витрачає значну частку свого часу на сканування різних документів для інших людей. На жаль, сканери з мережевим функціоналом, що дозволяє сканувати документи з декількох комп’ютерів, не дуже поширені.
 
Але є дуже гарне рішення – програма для віддаленого сканування BlindScanner. У цьому how-to ми розповімо, як за допомогою цієї програми використовувати один сканер на кілька комп'ютерів.
 
В першу чергу вам знадобиться програма BlindScanner, яка допоможе нам сканувати віддалено. У цій how-to ми розглянемо використання сканера по мережі за допомогою версії 1.18 програми BlindScanner. Цілком можливо, що ви зустрінетесь з більш свіжою версією програми. До речі, ця програма платна.
 
Програму потрібно встановити на комп'ютері, до якого підключено сканер (сервер), і на тих комп'ютерах, з яких планується працювати зі сканером (клієнти).
 
Установка серверної частини
 
1. Запускаємо інсталяційний файл на сервері (комп'ютері, до якого підключений сканер). Коли установник спитає, яку версію програми встановлювати (клієнт або сервер), виберіть серверну частину.

Як використовувати сканер через локальну мережу?.

2. Після завершення установки запустіть програму-сервер. В треї з'явиться іконка BlindScanner. Якщо ви клацнете по ній правою кнопкою мишки, то побачите ось таке виринаюче меню.

Як використовувати сканер через локальну мережу?.

Нас цікавить перший пункт - Source (джерело), за допомогою якого можна швидко налаштувати програму-сервер, де знаходиться підключений до вашого комп'ютера сканер. При натисканні на цей пункт програма запропонує вам вибрати один з сканерів, який буде використовуватися в якості віддаленого (мережевого).
 
Якщо у вашому списку порожньо, то вам необхідно перевірити підключення сканера і встановити всі необхідні драйвери.

Як використовувати сканер через локальну мережу?.

Установка клієнтської частини
 
1. На комп'ютері-клієнті запускаємо інсталяційний файл. Коли програма установки спитає, яку версію встановити (клієнт або сервер), вибираємо варіант Установка клієнту.
 
2. Запустіть програму. Перед вами з'явиться вікно наступного вигляду.

Як використовувати сканер через локальну мережу?.

3. В першу чергу необхідно налаштувати програму, щоб вона побачила комп'ютер із запущеною серверною частиною. Заходимо в меню Конфігурація, вибираємо пункт Налаштування.

Як використовувати сканер через локальну мережу?.

4. Тут необхідно вказати ІР-адресу сервера (або просто ім'я комп'ютера). Тут же можна задати ступінь стиснення сканованого зображення (якщо тільки ви не скануєте у формат, який не передбачає стиснення, наприклад. у формат bmp).

Як використовувати сканер через локальну мережу?.

Натискаємо Ok. Після цього ми потрапимо в основне вікно програми.
 
5. В основному вікні можна налаштувати якість сканування, режим кольору, формат файлу, в який буде здійснено запис, а також вибрати папку на локальному комп'ютері, куди будуть поміщені відскановані документи.

Як використовувати сканер через локальну мережу?.

При натисканні на кнопку Сканувати» - на віддаленому сканері запуститься сканування. Вам залишиться тільки почекати, поки у вказану папку впадуть файли.
 
Якщо ви хочете відсканувати кілька аркушів, і ваш сканер обладнаний авто подачею листків, то необхідно поставити галочку «Сканувати кілька примірників» і Автоподатчик.

.