Ассандж звинуватив уряди країн у брехні і лицемірстві

admin Новини інтернету

Ассандж звинуватив уряди країнАвстралійська газета The Australian опублікувала заздалегідь заготовлений і присланий лист Джуліана Ассанджа, який він передав виданню напередодні свого арешту, заявивши що з ув'язнення йому, швидше за все, вже нічого не вдасться повідомити.

У листі під назвою як "Не стріляйте в гінця, який несе незручну істину" (Don't shoot messenger for revealing uncomfortable truths), Ассанж говорить, що з ним або без нього Wikileaks продовжить робити те, що ресурс робив раніше, а звичайні громадяни мають повне право знати, що роблять їхні уряди у них же за спиною. "Демократичний світ потребує сильних засобах масової інформації і Wikileaks є частиною цього середовища. Саме ЗМІ допомагають зберігати дії уряду в рамках дозволених меж. Wikileaks висвітив неприємну правду про Ірак та Афганістан, і зламав деякі ланцюги державної корупції", - пише він.(Також читайте - Прихильники Ассанджа атакували Visa)

У той же час він заявляє, що він не борець і не закликає інших до війни. "Не існує брехні більшою, ніж брехня уряду, який повідомляє людям, про національні інтереси, а потім просить людей покласти їх податки і життя на користь декількох людей і компаній. Якщо уряд стверджує, що військові дії виправдані, то він не має права соромитися своїх документів і зобов'язаий показати їх людям ", - пише Ассандж.

"Останні дипломатичні матеріали опублікували газети The New York Times, Der Spiegel, El Pais і Guardian, але чомусь всі "шишки" сиплються тільки на Wikileaks", - відзначає він. "Wikileaks займається публікаціями вже чотири роки. За цей час нам вдалося змінити багато урядових рішення, які торкалися долі не однієї людини".