Боти поглинули більшу частину інтернет-трафіку

admin Новини інтернету

Боти поглинули більшу частину інтернет-трафікуЗгідно з дослідженням компанії Incapsula велика частина інтернет-трафіку дійсно генерується ботами, проте мова йде переважно про хороших ботах. Про це повідомляє BBC. Для створення звіту знадобилося спостереження за 1,45 млрд ботів протягом 90 днів.

Позитивні боти займаються збором даних для пошукових систем, архівують інформацію або порівнюють ціни на різних сайтах. Частка таких роботів виросла за рік найбільше - на 55 %.

Якщо ви читаєте цей матеріал, то, швидше за все, ви робот, а не людина, - зазначає BBC. На людський трафік зараз припадає всього 38,5 % потоку даних.

Зате на 8 % зросла частка хитрих ботів, поведінка яких не відрізняються від людської. Вони займають 20,5 % від загального числа автоматизованих інструментів, і, як правило, використовуються, щоб обдурять системи захисту сайтів і проведення DDOS- атак.

Не так давно вчені з Університету Карнегі придумали новий спосіб захисту від ботів в Інтернеті - за допомогою чорнильних плям. В основі нового методу захисту від ботів лежать чорнильні плями Роршаха. Щоб залишити коментар або авторизуватися на сайті, користувачеві доведеться в двох словах описати, що він бачить на картинках із зображенням випадково згенеруваних комп'ютером чорнильних плям. Коли користувач повернеться на сайт наступного разу, йому потрібно буде зіставити придумані в минулий раз описи з картинками.