Держдеп США виділив $ 30 млн. на боротьбу за свободу Інтернету

admin Новини інтернету

Держдеп США виділив кошти на боротьбу за свободу ІнтернетуДерждепартамент США виділив 30 мільйонів доларів на проекти по боротьбі з обмеженням свободи слова в Інтернеті. Зокрема, передбачається фінансувати розробку різного роду технологій, що дозволяють обійти цензуру і обмеження влади на публікацію матеріалів в Інтернеті.

Головним елементом у списку пропонованих тем значаться інструменти для боротьби з цензурою. Ці технології повинні допомогти політичним активістам по всьому світу обходити брандмауери та фільтри, встановлені владою своєї країни. Згідно з планом, створювані технології можуть мати широке специфічне застосування, як відома технологія Tor. Наприклад, планується створення Виділені гранти фокусуються на таких напрямках, як Східна Азія (включаючи КНР і Бірму), Близький Схід (включаючи Іран), Південно-Східна Азія, Південний Кавказ, Євразія (включаючи Росію), Центральна Азія, Латинська Америка (включаючи Кубу й Венесуелу) і Африка. Північна Америка та Західна Європа не включені в програму як регіони «без Інтернет-цензури».(А Саудівська Аравія посилює цензуру)

Крім інструментів для обходу Інтернет-цензури, Держдеп США збирається фінансувати захищені технології для мобільних комунікацій. Також від імені влади США буде надано допомогу неурядовим організаціям в побудові «віртуальних відкритих Інтернет-центрів» поза межами «закритих країн», де активісти зможуть освітлювати свій погляд на події у своїй країні і зберігати матеріали, що не проходять цензуру.

На подачу заявок неурядовим політичним організаціям і університетам дано місяць. Само собою, заявники не повинні мати відношення до організацій, замішаним, на думку влади США, у тероризмі.