Майже 2 млн корістувачів Facebook не стане в 2011 році

admin Новини інтернету

Майже 2 млн корістувачів Facebook не стане в 2011 роціПокійні, «соціальні» боти, фейкові акаунти, дублі, також становлять число користувачів Facebook. Як соціальна мережа визначає число активних користувачів і чи можливо вірно підрахувати ці цифри?

Компанія Entrustet зіставила базу даних Facebook з середніми показниками смертності від Центру по контролю захворюваності і виявила, що в цьому році в США можуть померти 480 тис. чоловік, а по всьому світу ця цифра складе 1,78 млн. Ці цифри, ймовірно, будуть тільки зростати з року в рік, тим більше що чисельність аудиторії Facebook збільшується до 600 млн, пише CNN.

Але також багато профілів випадають за межі «активних» користувачів. Крім покійних, в соцмережі присутні безліч дублікатів. Entrustet виявила, що в США 15% акаунтів людей у віці від 20 до 24 років не вселяють довіру.(Раджу перегоянути -  В Україні створили сайт-архів старовинних книг)

Більш того, згідно з недавній доповіді Gartner, в найближчі роки, приблизно один з десяти ваших друзів на Facebook і в інших соціальних мережах буде не людиною, а «соціальним ботом», автоматизованим профілем, створеним брендами та організаціями для залучення споживачів.

Як розрахувати активну аудиторію Facebook, якщо врахувати все вищесказане?

Для померлих Facebook створив спеціальну систему «пам'ятних» акаунтів, бачити які можуть тільки найближчі друзі та родичі, які знають логін і пароль. Також члени сім'ї можуть вимагати видалення облікового запису покійного. Без запиту сім'ї Facebook не зробить ніяких дій. Те ж саме стосується і акаунтів-дублів, для виявлення яких соціальної мережі потрібна допомога користувачів.

Щоб розібратися з цим питанням, Facebook визначив «активних» користувачів як людей, що заходять у свій акаунт хоча б раз протягом 30 днів. Таким чином після місяця затишшя користувач набуває статусу «неактивного».

Облікові компаній і організацій також не вважаються за «активних» користувачів. Facebook розпізнає їх як «профілі» (profiles), а не «особисті сторінки» (user pages).Але дублікати і фейкові акаунти складно виявити, тому що користувачі можуть входити в систему з кількох облікових записів.

І залишається незрозумілим, наскільки зменшиться користувацька база в 600 млн, якою хвалився недавній партнер соцмережі Goldman Sachs, якщо інвестори вирішать ретельно розібратися.