В'єтнамцям заборонили обговорювати політику в Інтернеті

admin Новини інтернету

'єтнамцям заборонили обговорювати політику в ІнтернетіУ В'єтнамі набув чинності закон про заборону на обговорення внутрішньої політики держави в мережі.

Новий закон № 72 обмежує інформацію, яку можуть розміщувати в'єтнамські громадяни у своїх акаунтах, в тому числі в Facebook, Twitter і блогах, пише CBC News. Постанова про новий законопроект було підписано 15 липня 2013, в силу закон вступив з 1 вересня.

Закон забороняє публікацію в Інтернеті новинних статей, матеріалів, що містять думки, відмінні від позиції уряду В'єтнаму чи « загрожують національній безпеці ».

Закон також вимагає, щоб, принаймні, один з серверів зарубіжних сайтів перебував у В'єтнамі, що дасть уряду більший контроль над контентом.

Один з пунктів нового закону говорить : «Персональна веб-сторінка - це сторінка з особистою інформацією, яка створюється користувачем самостійно або через соціальну мережу. Ця сторінка повинна бути використана для забезпечення та обміну інформацією даної людини; Вона не призначена для даних інших користувачів або організацій, а також не може бути використана для поширення подібної інформації ».

У січні цього року у однієї з юних громадянок В'єтнаму виникли неприємності через пост в соцмережі. Школярка опублікувала статус-жарт про здачу іспитів, в якому використовувала слова з промови відомого комуністичного діяча Хо Ши Міна ( Ho Chi Minh ) проти французьких колоніалістов в 1946 році. Після цього було прийнято рішення про відсторонення її від занять на рік.