Європейські соцмережі не зобов'язані фільтрувати трафік

admin Новини інтернету

Європейські соцмережі не зобов'язані фільтрувати трафікСуд Люксембургу виніс важливе рішення за позовом Бельгійського суспільства авторів, композиторів і видавців (SABAM) до соціальної мережі Netlog.

У 2009 році організація SABAM звернулася в європейський суд з вимогою зобов'язати Netlog впровадити засоби фільтрації контенту, що порушує авторські права. У разі відмови від реалізації такої системи SABAM пропонувала штрафувати Netlog на 1000 євро щодня.

Netlog ж стверджувала, що подібні заходи будуть суперечити європейським законам про свободу ведення бізнесу та свободі слова.

В результаті суд встав на сторону Netlog, ухваливши, що впровадження засобів фільтрації порушить «чесний баланс» між захистом копірайту, персональних даних користувача і свободи бізнесу.

Додамо, що в листопаді SABAM зазнала аналогічної поразку в розгляді з інтернет-провайдером Tiscali, зажадавши впровадити технологію, що забезпечує фільтрацію «піратського трафіку». Проте суд відповів відмовою, вважаючи, що це порушить права користувачів на вільний обмін інформацією та може нашкодити бізнесу веб-компаній, оскільки зажадає установки складного і дорогого комп'ютерного устаткування.