Facebook планує створення відкритого програмного забезпечення

admin Новини інтернету

Facebook планує створення відкритого програмного забезпеченняКомпанія Facebook спільно з Google, Twitter і Square має намір розробляти відкрите програмне забезпечення.

Facebook оголосила про майбутню розробку відкритого програмного забезпечення при співпраці з іншими компаніями. Учасниками проекту виступають також компанії Google, Twitter, Square та інші. Сфера застосування ПЗ - спільна робота над проектами та обмін технологічними інноваціями.

Створюване в рамках ініціативи TODO програмне забезпечення буде безкоштовним, його вихідні коди будуть у вільному доступі. В планах Facebook також намічена розробка програмного забезпечення для організації великомасштабного комп'ютингу і програмного оточення.

Проект TODO здійснюється в рамках більш широкої стратегії компанії Facebook за пропозицією технологій власної розробки та обміну інноваціями з іншими компаніями з метою зниження витрат на створення нового програмного забезпечення і збільшення числа користувачів інтернету. У 2011 році Facebook анонсувала ініціативу Open Compute, в рамках якої почала проектувати сервери власної конфігурації і датацентри, що відповідають вимогам роботи в хмарних системах.

У тому ж ключі діяла компанія Google, коли в 2011 році в рамках проекту Kubemetes приступила до створення власного програмного забезпечення для роботи в Мережі.