Facebook представив нові функції

admin Новини інтернету

Facebook представив нові функціїНа конференції F8 Марк Цукерберг показав нововведення Social apps і Timeline, з якими його соцмережа збирається заволодіти ще більшою частиною нашого життя.

Social apps - додатки, що інтегруються з Facebook завдяки платформі Open Graph. Наприклад, музичний сервіс Spotify, що раніше діяв незалежно, тепер з'являється "всередині" "Фейсбук" - і зможе автоматично повідомляти друзям користувача про те, яку музику він зараз слухає, дозволяючи їм в один клік включити її самим. Схожий трюк передбачається виконати з новинами, відео, рецептами, пробіжками - загалом, мало всі сторони життя користувача будуть самі собою опинятися в соцмережі на огляді його друзів.

В офіційному ролику можна побачити, як у Facebook уявляють собі подібне соціальне майбутнє, а з коментарів до нього на кшталт "William is watching Girl Playing With Huge Dildo on Pornhub" можна зрозуміти, як його уявляють собі користувачі. Тобто тут в черговий раз постають питання приватності (хоча весь цей ексгібіціонізм при бажанні відключається в налаштуваннях, без неприємних інцидентів напевно не обійдеться). Однак, як і зазвичай, навряд чи це зупинить локомотив прогресу.

Крім цього, на додаток до кнопки "мені подобається" з'являються і інші начебто "прочитав" або "купив" - щоб людина могла розповісти друзям все своє життя, не вдаючись до складання слів у речення, а просто натискаючи на фейсбучні кнопки. У ту ж сторону веде і введений кількома днями раніше "тікер", що показує всі дії друзів в реальному часі (спочатку всі лайки-коменти, тепер і дії в social apps) - з ним багатьом забезпечені багатогодинні заворожені "залипання" на сайті.

Timeline - більш безневинне і дуже ефектне нововведення -  у профілях користувачів з'явиться тимчасова шкала, на якій будуть розмічені події, фотографії та відео їх життя. Наочне уявлення можна отримати за офіційним сентиментальним роликом. Коментарі до нього передбачливо заборонені, проте саме з приводу Timeline у користувачів куди більше ентузіазму, ніж з приводу Social Apps.

Частина з нововведень вже в строю, частина буде введена в найближчому майбутньому.