Facebook вперше розкрила статистику звернень влади

admin Новини інтернету

Facebook вперше розкрила статистику звернень владиFacebook опублікувала перший звіт по державних запитам за 6 місяців 2013 року. Згідно зі звітом, найчастіше до соцмережі зверталося уряд США. За звітний період американські правоохоронні органи зробили 11-12 тисяч запитів до Facebook з вимогою видати особисті дані 20-30 тисяч користувачів. Facebook задовольнила 79 % цих запитів. США - єдина країна, по якій соцмережа представила неточні, а приблизні дані. Це пов'язано з тим, що американське законодавство забороняє розкривати конкретне число і типи запитів, пов'язаних з державною безпекою. Відзначимо, що Facebook була однією з компаній, що брали участь в програмі PRISM та надавали доступ до своїх серверів Агентству національної безпеки США.

На другому місці за кількістю поданих у соцмережу запитів стоять влада Індії. У першій половині 2013 року вони 3245 разів зверталися до Facebook з вимогою розкрити інформацію про 4 144 акаунтах. Була задоволена половина цих запитів. Третє місце за кількістю запитів до Facebook займає Великобританія (1975 запитів), її правоохоронні органи зацікавили 2 337 акаунтів користувачів соцмережі. Facebook видала необхідну інформацію в 68 % випадків. За трійкою лідерів слідує Німеччина, Італія і Франція.

Велика частина запитів держорганів до Facebook стосується розслідування кримінальних справ, таких як пограбування і викрадення, йдеться в звіті. Правоохоронні органи запитують базову інформацію про користувачів - імена, адреси і стаж. Трохи більш рідко владу цікавлять IP- адреси користувачів та матеріали акаунтів, включаючи вміст особистих повідомлень.

У політиці використання даних Facebook прописується, в яких випадках соцмережа може видати інформацію про користувачів органам державної влади. «Ми можемо отримувати доступ, зберігати і передавати Ваші дані з юридичного запитом (наприклад, ордер на обшук, судова повістка або санкція прокурора), якщо ми вважаємо, що запит зроблено на законних підставах, - йдеться в політиці використання даних Facebook. - Ми можемо надати доступ до перегляду, обробці та збереженню інформації про Вас, включаючи фінансову інформацію про Ваших транзакціях і покупках на Кредити Facebook, на тривалий термін, якщо вона буде предметом юридичної запиту або зобов'язання, розслідування державними органами або розслідування на предмет можливих порушень наших умов або політики, а також в інших випадках для запобігання шкоди».