Facebook закрила API Face.com

admin Новини інтернету

Facebook закрила API Face.comМенше, ніж через місяць після придбання сервісу розпізнавання осіб Face.com, Facebook закрила його API для сторонніх розробників.

Face.com почала розсилати розробникам попередження про те, що API буде закрито протягом місяця, пише TheNextWeb.

«Ми раді почати більш щільне співробітництво з нашими друзями з Facebook. Частиною цього процесу є закриття продуктів і послуг, які ми більше не в змозі підтримувати. Ці послуги включають в себе підтримку API Face.com для розробників», - йдеться в повідомленні компанії. Також з App Store було видалено додаток Klik, створений Face.com. Додаток дозволяв відзначати людей на фотографіях через Facebook. Користувачі Klik отримали повідомлення про те, що їм необхідно до 20 липня зберегти фотографії з відмітками або перенести їх на Facebook, оскільки після цього числа вся інформація користувача з програми буде вилучена.

Face.com стала відома в 2009 році після того, як випустила додаток Photo Tagger для соцмережі Facebook, автоматично відзначаючий людей на фотографіях. У 2010 році вона випустила відкритий інтерфейс API, що дозволило стороннім розробникам вбудовувати цю технологію в свої додатки. Коли Facebook придбала Face.com, остання написала в своєму блозі, звертаючись до розробників: «Ми любимо вас, і ми плануємо продовжувати підтримувати наше співтовариство розробників». Технології Face.com використовує, зокрема, російська соцмережа «Однокласники». Раніше їх використовував пошуковик «Яндекс» на сервісі Яндекс.Фотки, однак зараз у Яндекса своя технологія розпізнавання облич.

Facebook купила Face.com в червні. Сума угоди не розкривалася. За різними оцінками, вона могла скласти від $ 80 до 100 млн. Часткою в Face.com володів і російський «Яндекс». Пошуковик обміняв свій пакет акцій в сервісі розпізнавання осіб на акції Facebook. За словами глави «Яндекса» Аркадія Воложа, в розпорядженні російської компанії в результаті опинилися акції Facebook на $ 10 млн.