Facebook здав обличчя юзерів без їх дозволу

admin Новини інтернету

Facebook здав обличчя юзерів без їх дозволуFacebook, без оголошення війни, викотив чергову "фічу" з відкритими за замовчуванням налаштуваннями приватності. Тепер, завдяки вбудованій системі розпізнавання осіб, ваші френди зможуть завантажити на сервіс фото з вашою фізіономією і, за рекомендацією системи, підписати її вашим ім'ям без дозволу.

Про те, що подібна система проходить випробування на користувачах США і Канади, Facebook говорив ще в грудні минулого року. Очевидно, за минулі місяці тут все вже відшліфували, оскільки в останні пару днів користувачі по всьому світу почали з подивом виявляти цю функцію в своєму інтерфейсі.

Як зазначає Грем Клулі (Graham Cluley) з компанії Sophos, користувачам самої популярної соціальної мережі зараз саме час перевірити параметри конфіденційності. У них затесалася нова опція, що дозволяє чи забороняє вашим френдам проробляти вищезазначені дії з фотографіями, на яких ви мали необережність засвітитися.

Що характерно, дана опція за замовчуванням включена. Експертів це анітрохи не дивує: тенденцію до раптового розкриття персональних даних Facebook виявив ще півтора року тому.

Цілком очевидно, що нинішній перебіг, як і інші подібні, може спричинити за собою судові процеси. Як очевидно й те, що Facebook цих процесів не побоюється: втрата пари мільйонів доларів для сервісу, зовсім непомітна.

Представник "Фейсбук" підтвердив у листуванні з All Facebook принцип роботи нової функції і визнав, що, можливо, його компанії слід було якось більш явно попередити користувачів про її впровадження. За його словами, ця функція вже доступна в більшості країн.

Він також пообіцяв, що з часом в офіційному блозі будуть з'являтися повідомлення про нові оновлення - що, очевидно, треба розуміти так: про те, що вже відбулося, ми додатково повідомляти не будемо. Дійсно, ніякого повідомлення з цього приводу в блозі "Фейсбук" на даний момент немає.