Доброволець виклав свої гени в open source

admin Новини інтернету

Доброволець виклав свої гени в open sourceВ епоху розвитку соціальних мереж в інтернеті ми отримали можливість ділитися маленькими частинками себе зі своїми друзями і з усім світом. Фотографії, музика, відео, записи в блогах, твіттері - все це частина нашого віртуального образу. Однак, що буде якщо піти далі і почати в прямому сенсі цього виразу «заливати себе в інтернет»?

Директор аналітичного агентства Digital Bazaar, Ману Спроні, вирішив, як би це загрозливо не звучало, викласти свої вихідний код у відкритий доступ. Іншими словами, він залив в мережу свою генетичну інформацію.

Для цього він вдався до допомоги сервісу GitHub, який, взагалі-то, використовується для потреб програмістів, що викладають свої проекти в open source або займаються колективної розробкою закритих проектів (у цьому випадку за сервіс треба платити). Мабуть, та інформація, яку збирається зберігати Ману Спроні, буде найбільш незвичною серед півтора мільйона проектів, що зберігаються на GitHub.

Одна справа викладати дружні фотографії, але поділиться одним мільйоном генетичних маркерів з усім світом - зовсім інше, причому будь-який користувач GitHub, згідно ліцензії під якою Ману виклав цю інформацію, отримує рівні з ним права на користування досить персональними знаннями.

«Я дуже довго думав над цим, перш ніж опублікувати дані, - відповідає Ману Проні на питання навіщо він це робить і чи не боїться, - Так, можливо, я ризикую особистою інформацією, але, по-моєму, всі позитивні моменти переважують негативні». Про які саме позитивні сторони йдеться, він не поширюється, але можна припустити, що він сподівається, що яка-небудь група ентузіастів займеться розшифровкою його ДНК.

Здійснити цей вчинок Ману вирішив за допомогою сервісу 23andme, який за помірну плату аналізує вашу слину і розшифровує генетичну інформацію. У нашому організмі близько 10 мільйонів однонуклеотидних поліморфізмів (англ. Single nucleotide polymorphism, SNP), з них 23andme може проаналізувати не більше мільйона і тільки значення 14515 SNP відомо науці.

Таким чином, це людина робить усім вченим велику послугу, викладаючи величезну кількість невивченої інформації, особливо тим вченим, хто не має фінансової або технічної можливості розшифрувати код самостійно.

P.S. В домені. ORG відкрита реєстрація кириличних імен