Главу бразильського Google заарештували за відмову видалити відео з YouTube

admin Новини інтернету

Главу бразильського Google заарештували за відмову видалити відео з YouTubeБразильський суд видав ордер на арешт Фабіо Жозе Сілви Коельо (Fabio Jose Silva Coelho) за відмову підкоритися вимогам влади.

Приводом до звинувачень стали відеоролики, розміщені на відеохостингу YouTube. На думку представників виборчої комісії штату Мату-Гросу-до-Сул, ці ролики є образливими по відношенню до одного з кандидатів у мери міста Кампо-Гранде. Через суд комісія зажадала від Google обмежити доступ до цих матеріалів, пише TODAYonline.

Однак компанія відмовилася виконати вимогу суду, пославшись на те, що дані ролики не є агітацією, а сама Google не несе відповідальність за зміст завантажуваного користувачами відео. В результаті бразильська влада ініціювала процес арешту Фабіо Жозе Сілви Коельо.

Раніше бразильська влада виписала штраф місцевому офісу соціальній мережі Facebook. Прокуратура країни зажадала з Facebook $ 375 тисяч за відмову надати особисті дані користувачів в рамках розслідування справи про педофілію. Крім того, в декількох конфліктах брав участь сервіс мікроблогів Twitter. Так колишній член виконавчого комітету Центрального банку Європи Лоренцо Біні Смаги (Lorenzo Bini Smaghi) неодноразово вимагав від Twitter видалення аккаунта його двійника (на даний момент вже видалений); уряд Індії загрожував сервісу судовим переслідуванням за відмову видати інформацію про розповсюджувачів неправдивих повідомлень про лісові пожежі, а трохи раніше на дії адміністрації сайту скаржився департамент поліції Нью-Йорка, якому Twitter відмовив у видачі даних про наслідувачів стрільця з Аврори.