Google Maps опублікувала детальну карту Північної Кореї

admin Новини інтернету

Google Maps опублікувала детальну карту Північної КореїДо цього моменту карта держави являла собою білий простір, на якому була відзначена лише столиця - Пхеньян.

Однак у вівторок з'явилася детальна карта однієї з найзакритіших держав світу. Тепер там можна побачити все, починаючи від метро Пхеньяна, полів для гольфу, готелів, лікарень, універмагів до таборів ГУЛАГу. До справжнього моменту Північна Корея була останньою країною практично не нанесеною на карти Google.

Карти були створені групою добровольців «громадяни картографи» через Google Map Maker. Ця програма працює за принципом «Вікіпедії», вона дозволяє користувачам відправляти свої дані, які потім перевіряються іншими користувачами, а іноді і багаторазово змінюються. Аналогічна технологія була використана і в інших подібних державах, таких, як Афганістан і Бірма.

Добровольці працювали за межами країни. Вони використовували інформацію, яка вже була доступна громадськості, таку, як аналогові карти, супутникові зображення і веб-матеріали.

Нові карти не матимуть особливого впливу в Північній Кореї, де використання Інтернету обмежено для всіх, крім певної групи людей. Але інформація може виявитися корисною для аналітиків і вчених, пише американська газета The Washington Post.