Google +

admin Новини інтернету

Google +Пошуковий гігант, попередні спроби якого стати соціальним (Orkut і Google Buzz) не ставали успішними, створив прямого конкурента Facebook. Мережа "Google +", поки що доступна обмеженому числу людей, володіє всіма основними функціями свого головного суперника - і деякими ексклюзивними.

Серед власних досягнень Google - сервіс Circles, що дозволяє зручно розділити друзів на групи-"кола" і давати доступ до якого-небудь вмісту тільки певним "колам" (тут складно не згадати "Мій Круг" Яндекса - ще одного пошукового гіганта, що зазнає труднощі з "соціалізацією"). Circles прагне до найбільшої наочності -  Facebook, часто дорікають у тому, що користувачі не можуть зрозуміти, кому вони роблять доступним свій контент.

Іншою особливістю Google + став сервіс Sparks - по суті, вбудований RSS-рідер, що дозволяє отримувати доступ до матеріалів інших сайтів. Таким чином, прямо в соціальній мережі, та окрім стрічки друзів, отримує ще і RSS-стрічку - і, зрозуміло, якщо щось побачене в ній йому сподобається, він може порекомендувати це своїм друзям в Google +. Замість фейсбучного "лайка" передбачувано використання фірмової гугловської кнопки "+1". Також в соцмережі вбудований відеочат - тут, мабуть, Google прагне не тільки обійти Facebook, але і створити максимальну конкуренцію Microsoft, який відвів з-під носа у "Гугла" Skype.

Раніше передбачалося, що мережа буде називатися "Google Me", а акцент у ній буде зроблений на соціальні ігри.

В технічному відношенні Google + виглядає привабливо, однак робити висновки про перспективи рано. Для того, щоб соціальна мережа стала успішною, потрібно спочатку набрати критичну масу користувачів, при якій вона стає "живою" і привабливою, а от з цим у Google завжди були проблеми. Втім, в даному випадку компанія, ймовірно, постарається пустити в хід усі можливі засоби - так що не дивуйтеся, якщо раптом новий "андроідфон" почне благати вас натисненням однієї кнопки викласти в соцмережа зняті їм фотографії, а на YouTube з'явиться велике посилання "порекомендувати це моїм друзям в Google + ".