Google почав отримувати запити на видалення персональних даних

admin Новини інтернету

Google почав отримувати запити на видалення персональних данихПричиною створення нового сервісу стало рішення Європейського суду, який визнав, що Google - це не тільки майданчик для розміщення контенту, але і модератор цього майданчика, тобто контролює персональні дані та інформацію про користувачів.

Суд зобов'язав компанію дотримуватися закону про захист персональних даних і видаляти посилання на інформацію особистого характеру на вимогу користувачів, навіть у тих випадках, коли розміщення цієї інформації не порушувало закон.

Компанія запустила спеціальний сайт, де незадоволені користувачі можуть розмістити свій запит на видалення цікавилячих їх посилань. За перший день роботи нового сервісу було подано більше 12 тис. запитів.

Для того, щоб подати запит на видалення інформації, що цікавить, користувач повинен верифікувати себе, тобто вказати своє ім'я, електронну адресу, а також підтвердити обліковий запис, виславши фото. Користувач повинен пояснити, яке відношення він має до кожної із зазначених сторінок і чому він вважає за необхідне видалити цю інформацію.

В цілому компанія отримала вже більше 41 тис запитів, тобто 7 запитів на хвилину. Найбільша кількість вимог про видалення контенту надходить з Великобританії та Німеччини. Видання зазначає, що один з інтернет-користувачів звернувся в компанію з проханням видалити з пошуковика всі новинні статті, присвячені його спробі вбити власну сім'ю.

У Google повідомили, що приймати рішення про видалення контенту за запитами займуться реальні люди, а не автоматизовані комп'ютерні алгоритми. Видалення інформації за запитами почнеться з середини липня.

При цьому посилання на дані, інформацію та джерела будуть видалені тільки на території Євросоюзу. У компанії відзначили, що при вирішенні про задоволення запиту будуть оцінювати, чи зачіпає він суспільні інтереси, тобто, чи зроблений він щодо інформації про шахрайство, злочини, халатності і роботі державних службовців.