Google промарковані скориговані "правом на забуття" посилання

admin Новини інтернету

Google промарковані скориговані "правом на забуття" посиланняКомпанія Google продовжує працювати в нових умовах, пов'язаних з рішенням суду Європейського союзу (Court of Justice of the European Union), який постановив право європейців ''бути забутими'' в інтернеті. Як пише The Telegraph, Google, хоча і приховає результати пошуку за запитом фізичних осіб, але промарковані ці посилання будуть, як цензуровані. Наприкінці сторінки з результатами пошуків, які були скориговані, буде позначка про редактуре матеріалів.

Імовірно, це буде виглядати так само, як у випадку з посиланнями, віддаленими у зв'язку з авторським правом. Наприклад, при запиті Adele MP3, Google внизу пошукової сторінки повідомляє, що кілька результатів були видалені на підставі закону США про захист авторських прав у цифрову епоху (US Digital Millennium Copyright Act).

Компанія два тижні тому запустила сервіс для вступу запитів про видалення інформації. Вона не зобов'язана відповідати на кожен надійшов запит, однак повинна враховувати, чи буде це видалення інформації служити інтересам суспільства. За даними видання, Google збирається створити спеціальний комітет, який розглядатиме, де закінчуються рамки інтересів суспільства в сфері видалення інформації з Мережі.

Винесене в середині травня рішення суду Європейського союзу викликало великий резонанс, як серед простих користувачів, так і представників галузі. Наприклад, засновник Вікіпедії Джиммі Уелс (Jimmy Wales) назвав ''право на забуття'' - цензурою.

З тих пір, як Google став приймати запити на видалення інформації, він отримав більше 41 тисячі таких запитів. За інформацією BBC, в числі тих, хто хоче приховати інформацію про себе, виявилися засуджений педофіл, політик з ''темним минулим'', який хоче переобратися, а також лікар з поганими відгуками від пацієнтів.

13 травня суд Європейського союзу ухвалив, що пошуковик повинен прислухатися до запитів користувачів, які просять видалити інформацію, що містить їх ім'я. Згідно з рішенням суду, пошуковик повинен видаляти запити, в яких міститься нерелевантна або застаріла інформація.

Справа про видалення посилань з інформацією про користувачів виникла через випадок з громадянином Іспанії Маріо Костежа (Mario Costeja), який виявив в результатах пошуку Google оголошення 15-річної давності про продаж свого майна, яке вийшло на аукціон через несплату внесків на соціальне страхування. Костежа стверджував, що це шкодить його репутації і зажадав видалити інформацію, оскільки борги були давно погашені. Його підтримав суд Іспанії, згодом справу було передано до Європейського суду.