Google ввела цензуру пошукових запитів

admin Новини інтернету

Google ввела цензуруНа жаль, це сталося. Компанія Google, світоч інтернет-демократії і навіть вільнодумства, оснастила свій пошуковик системою фільтрації запитів, пов'язаних з файлообмінними сервісами і торрент-трекерами.

Суть «нововведення» в тому, що тепер Google не відображає підказки у вікні пошуку при введенні запиту і не дозволяє використовувати «живий» пошук для певних термінів, назв і словосполучень. У список «неугодних» запитів, зокрема, потрапили BitTorrent, torrent, utorrent, RapidShare, Megaupload і інших.

Яким чином складався «чорний» список, громадськості, на жаль, не пояснили. З одного боку, підказки і «живий» пошук недоступні для будь-яких словосполучень, що містять термін «torrent». З іншого - Google, наприклад, чомусь не включила до переліку назва, мабуть, самого ненависного правовласниками мережевого ресурсу - Pirate Bay.(Цікаво - Чисельність інтернет-аудиторії досягла двох мільярдів).

Втім, самі пошукові результати по «неугодним» термінам цензурі не підлягають. Після введення запиту цілком користувачі як і раніше можуть бачити перелік відповідних посилань.

По всій видимості, введення кастрованої цензури пояснюється все тим же - фінансовим тиском з боку правовласників, яким не подобається, що в пошукові видачі потрапляють «небажані» ресурси.