Google залишить Казахстан

admin Новини інтернету

Google залишить КазахстанУ зв'язку з введенням законодавчих обмежень інтернет-пошуковик закриє казахську версію сайту google.kz, а всі запити будуть перенаправлятися на google.com, що знизить якість пошуку, так як система не врахує місцеву специфіку.

Про рішення корпорації повідомив в офіційному блозі Білл Каран, старший віце-президент відділу інфраструктури пошуку. Він написав, що місяць тому їх повідомили про наказ Міністерства зв'язку та інформації Республіки Казахстан. Згідно з розпорядженням, сервера, на яких розміщені доменні імена в зоні. kz, повинні знаходитися на території Казахстану. «Це вимога означає, що Google буде змушений перенаправляти всі пошукові запити з google.kz на сервера, що знаходяться в Казахстані», - пояснює Білл Каран. - У даний момент наша система автоматично обробляє пошукові запити на будь-якому домені по якнайшвидшому шляху, незалежно від географічного розташування та державних кордонів».

На думку Google, ця вимога стосується не тільки ефективності обробки запитів, але і захисту персональних даних і свободи слова.