ICQ подружилася з некомерційними альтернативниками

admin Новини інтернету

ICQ подружилася з некомерційними альтернативникамиУ спробі врегулювати свої відносини з розробниками альтернативних ICQ-клієнтів, компанія Mail.Ru група опублікувала нову ліцензійну угоду про використання протоколу ICQ (OSCAR). Угода фактично легалізує некомерційні месенджери при дотриманні ними низки умов.

"Для некомерційних продуктів робота з протоколом ICQ не пов'язана з якими-небудь обмеженнями, а все, що потрібно від їх авторів - дотримуватися простих правил використання протоколу, а саме не займатися масовим розсиланням небажаних повідомлень, не витягувати інформацію з каталогів і баз даних ICQ і не вводити будь-якими методами в оману користувачів ", - говориться в прес-релізі Mail.Ru групи, який супроводжує нову угода (яка існує поки тільки англійською мовою).

Глава російського підрозділу ICQ Олександр Гірський розповів, що в найближчих планах компанії - оголосити співробітництво з розробниками з відкритим вихідним кодом-клієнтів Adium, Pidgin і R&Q. Два місяці тому ICQ відновила стосунки з творцями Nimbuzz, яким у листопаді минулого року довелося припинити підтримку ICQ-протоколу.

Що до комерційного використання протоколу, то тут альтернативникам доведеться домовлятися з Mail.Ru групи в індивідуальному порядку. Компанія пояснює це турботою про забезпечення комфортного використання протоколу ICQ для користувачів. Для додаткових консультацій з даного питання на сайті ICQ передбачена спеціальна форма.

Очевидно, до комерційних клієнтам в Mail.Ru групи віднесли QIP і QIP Infium, які знаходяться в числі найбільш популярних месенджерів, які підтримують протокол OSCAR. На даний момент ці месенджери продовжують як ні в чому не бувало зв'язувати один з одним користувачів ICQ.

Нагадаємо, що тертя з альтернативниками регулярно виникали ще у попереднього власника ICQ, AOL компанії, що виражалося в періодичному внесення змін до протоколу та збої в роботі будь-яких "Кипів" і "Міранд". Близько року тому "аська" перейшла у володіння до інвестиційного фонду DST (частину активів якого були потім виділені в Mail.Ru групи).

Нові власники змінили тактику і почали тиснути на конкурентів-"паразитів", намагаючись отримати з них свою частку срібняків (саме тоді з гри вибув Nimbuzz). Після цього, очевидно, в Mail.Ru зрозуміли, що з некомерційних клієнтів взяти нічого, результатом чого і стала нова угода.