Індійських дівчат посадили до в'язниці за коментар на Facebook

admin Новини інтернету

Індійських дівчат посадили до в'язниці за коментар на FacebookКоментар в соціальній мережі про нині покійного індійського лідера викликав скандал. В індійському місті Палагар, розташованому в 100 км від Мумбаї (колишній Бомбей) були затримані дві дівчини, що залишили коментар в соціальній мережі Facebook про індійського лідера Балі Теккерей (Bal Thackeray), який помер у минулі вихідні. Після його смерті було оголошено, що магазини, ресторани та інші підприємства в Мумбаї будуть закриті. Незважаючи на очікування деяких заворушень, вихідні в Мумбаї пройшли мирно. У коментарі не містилося явною критики пана Теккерея або його прихильників, однак задавалося питання, з якої причини було перекритий місто під час його похорону.

За даними індійських ЗМІ, 21-річна Шахьен Дхада (Shahien Dhada) залишила наступний коментар у Facebook: «Такі люди, як Теккерей народжуються і вмирають щодня, але не слід же перекривати місто через це». Інша затримана дівчина, Рухі Шрінівасан (Ruhi Shrinivasan) «лайкнула» коментар. Обидві дівчини були затримані в понеділок вранці і випущені під заставу в другій половині дня. Від коментарів вони утрималися.

В Індії засудили цей інцидент як порушення свободи слова. "Ми живемо в демократичній країні, а не у фашистській диктатурі", написав голова Ради Преси в Індії Марканд Катджу (Markandey Katju) у відкритому листі головному міністру штату Махараштра, повідомляє India Realtime.