Інтернет небезпечний для дітей

admin Новини інтернету

Інтернет небезпечний для дітейСпеціально до Дня безпечного інтернету компанія Microsoft провела міжнародне дослідження з метою виявлення ставлення батьків і їх дітей до проблеми онлайн-безпеки. Всього в опитуванні взяли участь 11 країн Європи, Близького Сходу і Африки.

Згідно з результатами дослідження, 45% з усіх опитаних дітей дозволяють переглядати свою сторінку в соцмережі тільки друзям і членам сім'ї. Лише 40% використовують налаштування безпеки в соціальних мережах для обмеження доступу. Кожна друга дитина хоча б раз отримував повідомлення від незнайомця. Лише 3% повідомляли про це батькам. Більше 40% опитаних дітей блокували або ігнорували такий коментар або запит про дружбу. Понад 55% не показували ніякого інтересу до такого коментарю або запиту. Майже 1/4 опитаних дітей з цікавості відповідала на запити дружби або повідомлення від незнайомців в мережі.(Читайте статтю - Підлітки - легка здобич для інтернет-злочинців)

Примітно, що для Росії найвищим показником серед інших країн - 31% - виявилася боязнь дітей отримувати повідомлення від незнайомців. У Росії 21% дітей із задоволенням діляться своїми секретами в он-лайн середовищі і 33% ховають від батьків зміст своїх сторінок в соціальних мережах.

У ході дослідження також з'ясувалося, що батьки, у більшості своїй, часто довіряють своїм технічно просунутим дітям самим брати на себе відповідальність за поведінку в інтернеті - без будь-якого контролю або допомоги. Тобто, в мережі діти надані самі собі.

Що стосується батьків, то лише 28% знає досить багато про інтернет, а 50% - обізнані лише в загальних рисах, що це таке. 60% батьків, які взяли участь в опитуванні, впевнене, що їхні діти вживають необхідних заходів обережності, перебуваючи в мережі.

Виняток становить Росія, де 67% батьків в цьому не впевнені, 51% - обмежує час перебування свою дитину в мережі без його згоди, 66% нічого не знають про налаштуваннях приватності своїх дітей в соціальних мережах, а 30% взагалі не відслідковують дитячу активність у мережі.(Між іншим, інтернет може нести не лише таку небезпеку - в Австралії чиновника звільнили за порнозапит).

"На сьогоднішній день діти - аборигени в цифровому світі, а вчителі та їхні батьки - емігранти. Але, незважаючи на високий технічний рівень володіння комп'ютером, діти залишаються дітьми й можуть виявитися наївними чи безрозсудними в мережі. Завдання вчителів та батьків навчити дітей користуватися інтернетом, дотримуючись необхідних правил безпеки. Зі зростанням популярності соціальних мереж і можливості доступу в інтернет з будь-якої точки, питання он-лайн безпеки встають в сучасному суспільстві особливо гостро", - говорять автори опитування.