Іран має намір запустити внутрішній Інтернет

admin Новини інтернету

Іран має намір запустити внутрішній ІнтернетДо березня 2013 року Іран має намір розгорнути національний Інтернет - внутрішню комп'ютерну мережу. Є ймовірність, що після цього доступ до справжнього Інтернету для жителів країни буде обмежений або зовсім закритий.

Іран жорстко контролює доступ громадян до Мережі: в країні заблоковані сайти багатьох міжнародних інформаційних агентств, соціальних мереж, порталів та ін. У лютому 2011-го, коли по Близькому Сходу і Північній Африці прокотилася хвиля демократичних протестів, Науково-дослідний інститут Міністерства електрозв'язку повідомив, що домогосподарства і підприємства Ірану будуть з'єднані новою мережею.

Передбачається, що запуск «внутрішнього Інтернету» дозволить поліпшити ситуацію з кібербезпеки. Ця мережа отримає окрему систему управління і контролю; в ній буде діяти єдина для всіх служба електронної пошти. Фактично йдеться про формування однієї з найскладніших систем веб-цензури.

Разом з тим влада Ірану оголосила про блокування доступу до онлайнових сервісів Google. Причина - поява на YouTube фільму «Невинність мусульман», який спровокував хвилю протестів і масові безлади в мусульманських країнах. Фільтрація Google і Gmail, як повідомили офіційні особи Ірану, буде здійснюватися до «подальших розпоряджень».