Іранський суд постановив заблокувати Instagram

admin Новини інтернету

Іранський суд постановив заблокувати InstagramСуд в Ірані ухвалив заблокувати додаток для обміну фото Instagram на території країни. Рішення було прийнято за приватним позовом, а судову постанову вже передано в міністерство зв'язку.

Незважаючи на це, за даними агентства Associated Press, в п'ятницю вдень популярний фотосервіс був ще доступний для знаходячихся в Тегерані користувачів. Також читайте статтю про те як зареєструватися в Instagram

У Instagram, як не дивно, є акаунти від імені президента Ірану Хасана Роухані і вищого керівника країни аятолла Алі Хаменеї, а у міністра закордонних справ Мохаммада Джавада Заріфа є аккаунт в Twitter. У пресі з'являлися повідомлення, що в Ірані нібито відкрили доступ до Facebook і Twitter, але офіційного підтвердження так і не послідувало.

Минулого тижня Роухані заявив, що потрібно розглядати кіберсвіт в якості можливості. Чому ми так сумніваємося? Ми що, не довіряємо своїй молоді? - цитує американського президента ABC News з посиланням на IRNA. На початку травня Вища рада ісламської республіки, яку очолює сам Роухані, скасувала прийняте однією з державних структур рішення заблокувати на території країни месенджер WhatsApp.Тим часом кілька днів тому шестеро молодих іранців були заарештовані поліцією і розкритиковані консервативною частиною суспільства через те, що розмістили в інтернеті власний відеоролик на хіт співака Фаррелла Вільямса ( Pharrell Williams ) - Happy.

Twitter, Facebook і YouTube офіційно заблоковані на території Ісламської Республіки, але прогресивні користувачі знаходять способи обійти заборону. Проте нещодавно глава поліції Ірану заявив, що в країні розробляється нове програмне забезпечення для посилення контролю над доступом до соціальних мереж.