Японці оштрафували Google за автозаповнення в пошуку

admin Новини інтернету

Японці оштрафували Google за автозаповнення в пошукуВперше в Японії пошукового гіганта оштрафували за алгоритм виведення пошукових результатів.

Уряду Японії не сподобалися результати автозаповнення пошуку Google: після введення імені людини, до нього автоматично «приписувався» злочини, які він не скоював.

Позов був поданий у жовтні 2011 року. Компанії було запропоновано відстежити пошукові результати, що автоматично відображають посилання на сайти з помилковою інформацією. Умови не були виконані. Після цього Токійський окружний суд зобов'язав корпорацію виплатити ¥ 300 000 ($ 3082) за «душевні страждання», які відчуває людина, яка після інциденту зіткнулася з труднощами при пошуку роботи, пише The Verge.

У японському підрозділі Google повідомили, що вивчають судовий вердикт. Раніше в токійському офісі компанії вже відзначали, що не володіють повноваженнями для редагування пошукових запитів. Зробити це може тільки центральна штаб-квартира компанії в США, на яку не поширюється японське правосуддя.