Китай має намір посилити контроль над Інтернетом

admin Новини інтернету

Китай має намір посилити контроль над ІнтернетомВлада Китаю, за повідомленнями веб-джерел, подумує про закони, покликані приборкати поширення в Інтернеті чуток і вульгарності.

На початку року в КНР вступили в силу правила, що зобов'язують мікроблогерів зареєструватися із зазначенням реальних ідентифікаційних даних. Зроблено це для захисту інтересів веб-користувачів і поліпшення довіри в Мережі. Міра, як вважає влада, не тільки не зашкодить розвитку мікроблогів, але і дозволить поліпшити подібні сервіси. Якщо передплатник відмовляється надати паспортні дані і номер телефону, публікувати повідомлення і залишати коментарі він не зможе.

Пропоновані на цей раз правила зобов'яжуть користувачів засвідчувати свою особу при укладенні будь-яких угод на отримання послуг доступу в Мережу. Мова йде як про фіксовані лінії, так і про мобільний інтернет-доступі. Поки не зовсім ясно, як будуть реалізовуватися нові заходи на практиці. Спостерігачі відзначають, що жителі Китаю і зараз зобов'язані надавати документи при підписанні контрактів з інтернет-провайдерами.

Так чи інакше, будь-які додаткові обмеження, на думку користувачів, негативно відіб'ються на розвитку інтернет-сфери і ще сильніше обмежать свободу слова. Вже зараз веб-компанії в КНР застосовують спеціальні програмні інструменти для моніторингу контенту, блокування та видалення повідомлень неприйнятного змісту. Фільтруються і знищуються політично несвідомі пости, провокаційні публікації та ін.