Китайці не поспішають розлучатися з анонімністю в Інтернеті

admin Новини інтернету

Китайці не поспішають розлучатися з анонімністю в ІнтернетіМинулого тижня в Китаї набули чинності правила, згідно з якими мікроблогери зобов'язані зареєструватися із зазначенням реальних ідентифікаційних даних.

Відтепер при реєстрації на сайтах на зразок Weibo (аналог «Твіттера») користувачі зобов'язані вказувати своє справжнє ім'я, надавати паспортні дані та номер мобільного телефону. У разі відмови публікувати замітки і залишати коментарі не вдасться, можна буде лише читати повідомлення інших користувачів.

Робиться це «для захисту інтересів веб-користувачів і поліпшення довіри в Мережі». Міра, як вважає влада, «не тільки не зашкодить розвитку мікроблогів, але і дозволить поліпшити подібні сервіси».

Однак китайці не поспішають розлучатися з анонімністю в інтернеті. Повідомляється, що лише 19 млн з 300-мільйонної аудиторії Weibo погодилися надати реальну інформацію про себе. Більш того, поки не працює система фільтрації повідомлень: залишати коментарі і пости можуть у тому числі ті, хто не виконав вимогу властей.

Проте, вважають спостерігачі, нові правила сильно вдарять по свободі слова в країні. Рано чи пізно оператори мікроблогів будуть змушені посилити цензуру. Уже зараз веб-компанії в КНР застосовують спеціальні програмні інструменти для моніторингу контенту, блокування та видалення повідомлень «неприйнятного змісту». Фільтруються і знищуються «політично несвідомі» пости, «провокаційні публікації» і інше.